Moda dla pań Styl i szyk zakiet.pl

Moda zimowa

Moda zimowa
Kiedy nadchodzi jesienna plucha na wybiegi wkraczają płaszcze, kurtki, ciepłe żakiety. Zimą natomiast na wybiegach widzimy kożuchy, futra i ciepłe płaszcze z ciekawymi dodatkami. Do

Kiedy nadchodzi jesienna plucha na wybiegi wkraczają płaszcze, kurtki, ciepłe żakiety. Zimą natomiast na wybiegach widzimy kożuchy, futra i ciepłe płaszcze z ciekawymi dodatkami. Do tego dochodzą efektowne kapelusze, czapki czy wielkie puchate czapy ze skóry, tudzież delikatne toczki ze skóry lub innych materiałów.

Polska zima wygląda nieco inaczej niż kilkanaście lat temu. Po pierwsze, dziś mamy wielki wybór ograniczony jedynie zasobem portfela. Po drugie ? zimy nie są tak ostre i pełne śniegu, jak kiedyś. Ostatnia zima pokazała, że futro musi zaczekać na koniec pluchy, aby pokazać się dopiero w mroźny dzień. Deszcz na futrze nie jest tym, co miałoby na nie dobry wpływ. Śnieg jest bardziej do zaakceptowania na futrze niż mokre plamy po deszczu. Na takie dni pozostają nam kurtki i płaszcze, czasami nawet w tym mocno przeciwdeszczowym wydaniu. Podczas takiej zimy-jesieni może skapitulować nawet puchowa kurtka czy płaszcz.

Jednak moda nie zawsze zważa na warunki jakie panują w atmosferze i panoszy się pod wieloma postaciami. Jedną z nich są niebotycznie wysokie obcasy. Bardzo modne i eleganckie, jednak im wyższe tym bardziej zmuszające kobietę do ostrożnego stawiania stóp na oblodzonej powierzchni lub na śliskim bruku na którym rozpuszcza się topniejący śnieg. Zimą wygodniejsze i równie modne bywają buty na półwysokim obcasie czy na zupełnie płaskiej podeszwie. Od kilku lat bardzo lubiane są buty wysokie, z elementami wiązanymi, z dodatkami z tworzywa sztucznego czy po prostu kozaki z pomponami, które podbiły cały świat. Bardzo modne są również puchate kozaki z licznymi wiązaniami i ozdobami.

A co z nakryciem głowy? Dominują kapelusze i czapki uszatki. Jeśli kapelusz, to z szerokim rondem lub z bardzo małym, a la lata dwudzieste. Lata dwudzieste były też inspiracją do stworzenia kapelusza z włóczki, często robionego na szydełku, z dorodnym kwiatem pięknie wkomponowanym pomiędzy część przylegającą do głowy a rondo. Czapki uszatki a la rosyjska są nadal bardzo modne i chętnie noszone przez osoby młode, do jeansów i innych spodni, no kożucha czy przylegającej kurki oraz do butów na wysokim obcasie.

Moda zimowa jest także bogata pod względem kolorów. Kurtki, płaszcze i czapki oraz szale i rękawiczki mogą być wzorzyste i kolorowe, często w motywy kwiatowe inspirowane modą z kraju kwitnącej wiśni.

A to już wiesz?  Styl i komfort – jak to pogodzić

Jakie zestawy zimowe są na topie? Kurtka czarna, puchata, a do tego szalik z wzorkami. Do tego spodnie wąskie rybaczki, ciepłe, bawełniane rajstopy i buty na obcasie lub płaskie kozaki z wiązaniami i licznymi dodatkami, np. pomponami czy kudłate. Kolejny zestaw to kożuszek lekki, fircykowaty, do tego czapka lub kapelusz. Jeśli kożuszek ma kaptur ? wystarczy to jako nakrycie głowy. Jako dodatek może być szeroka opaska na uszy. Bardzo modne są także kożuszki i płaszcze z wysoką stójką, przypominające starochiński strój, często ozdabiane wzorami w żywych kolorach. Do tego oczywiście buty na obcasie.

Zimowa moda daje dużo możliwości. Dlatego warto z nich skorzystać i cieszyć się strojem, modą i pięknym wyglądem.

? Moda zimowa 2007

05.10.2007. 16:28

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy