zakiet.pl

Fashion Philosophy Fashion Week Poland

Fashion Philosophy Fashion Week Poland Bielsko-Biała, ul. Ratuszowa, 28-29.06.2019 r. Bielsko-Biała po raz drugi z rzędu stanie się rozpoznawalne jako miasto mody – lokalnie, w

Fashion Philosophy Fashion Week Poland
Bielsko-Biała, ul. Ratuszowa, 28-29.06.2019 r.

Bielsko-Biała po raz drugi z rzędu stanie się rozpoznawalne jako miasto mody – lokalnie, w całej Polsce i na świecie. Organizacja imprezy modowej Fashion Philosophy Fashion Week Poland, znakomicie wpisuje się w kulturę miasta, będącego przepiękną wizytówką Podbeskidzia.
W 2018 roku olbrzymi potencjał przedsięwzięcia sprawił, że do Bielska-Białej zawitały znane nazwiska branży fashion m.in. Rockmadchen z Niemiec, Aline Celi z Brazylii czy niezwykle popularny, polski projektant Maciej Zień.

Event przy ul. Ratuszowej zaplanowany jest w cyklu dwudniowym, co stanowi absolutną nowość w kreacji wydarzenia. Organizatorzy zdecydowanie stawiają na rozwój młodych i twórczych osób. W pierwszym dniu zaplanowano sprawdzony format z udziałem projektantów rozpoznawalnych w Polsce i poza jej granicami. Swój udział w edycji 2019 potwierdzili już m.in. Alessandro Franza, Marion Roscher i Marcin Giebułtowski, który w lutym 2019 roku zasłynął niezwykle głośną i nagradzaną na rynku zagranicznym kolekcją biżuterii wyprodukowanej całkowicie z odpadów.

Zobaczymy również Angelikę Józefczyk, laureatkę I miejsca XVIII edycji międzynarodowego konkursu dla projektantów OFF Fashion Kielce „MUZA” w 2016 roku. Angelika jest finalistką licznych konkursów modowych m.in. Fashion Designer Awards oraz Łódź Łowi Talenty. Projektantka współpracuje z gwiazdami ze świata muzyki, filmu, teatru i telewizji m.in. z Małgorzatą Foremniak, Reni Jusis czy Małgorzatą Rozenek. Pokazy jej kolekcji odbyły się na dużych wydarzeniach modowych m.in. KTW Fashion Week, Overview, Fashion Philosophy Fashion Week Poland, L’Oreal Matrix, Fashion Day w Zakopanem, Open Hair Festival.

Za scenariusz i reżyserię imprezy odpowiadać będzie Iwona Leśniak – choreograf i reżyser, która karierę zaczynała już jako 19-latka, pomagając przy Fashion Philosophy w Łodzi. Absolwentka MSKPU na kierunku kostiumografia, doświadczenie zdobywała też pracując w magazynie ,,Pani”. W dorobku zawodowym ma już pracę reżyserską przy fashionweekach w Berlinie, Paryżu i Monaco. Chwalona jest na backstage za wyjątkowe zdolności organizacyjne, spokój i opanowanie przy każdej produkcji.

A to już wiesz?  Święta jak z amerykańskiego filmu.

Drugi dzień wydarzenia organizatorzy pragną oddać w ręce młodych i niezwykle zdolnych projektantów, coraz bardziej rozpoznawalnych marek, a także nowych twarzy branży mody.
Na wybiegu swoją kolekcję zaprezentuje m.in. Maciej Piłat – finalista konkursu Off Fashion Kielce 2017. Zdobywca Złotego Medalu w konkursie Prime Time 2016 oraz zdobywca wyróżnienia honorowego w konkursie najlepszych dyplomów projektowych Akademii Sztuk Pięknych w Polsce – Design 32. Swoje prace prezentował na największych targach designu Salone del Mobile w Mediolanie.
Fashion Philosophy Fashion Week Poland to wydarzenie, które przyciąga dziennikarzy, kupców mody, projektantów, bloggerów, influencerów i wielbicieli mody z całej Europy. To co najbardziej fascynujące i świeże w modzie europejskiej to fakt, że Fashion Philosophy przedstawia na pokazach kolekcji prêt-à-porter uznanych projektantów w sekcji DESIGNER AVENUE, oraz na targach SHOWROOM, gdzie projektanci mają szansę sprzedać autorskie projekty bezpośrednio gościom imprezy.
Event modowy odbędzie się przy wsparciu Miasta Bielska-Białej, a jednym z gości honorowych wydarzenia będzie Konsul Generalny Republiki Federalnej Niemiec Dr Michael Groß.

Imprezę podczas specjalnego After Party 29 czerwca występem artystycznym zwieńczy Jessica De Oliveira – znana influencerka i modelka, występująca pod pseudonimem artystycznym DJ Lokee.

Impreza pod patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy