moda dziecięca

By ubranka były bezpieczne – na co warto zwrócić uwagę podczas zakupów?

By ubranka były bezpieczne – na co warto zwrócić uwagę podczas zakupów?
By ubranka były bezpieczne – na co warto zwrócić uwagę podczas zakupów? W kwiatki, w samochodziki, w kropki, w paski, różowe, niebieskie, białe, długie, krótkie,

By ubranka były bezpieczne – na co warto zwrócić uwagę podczas zakupów?

W kwiatki, w samochodziki, w kropki, w paski, różowe, niebieskie, białe, długie, krótkie, body, śpioszki… – można tak wyliczać jeszcze bardzo długo. Mowa oczywiście o ubrankach dla maluchów. Ich wybór jest bardzo szeroki, a każdy rodzic dobrze wie, że akurat odzieży dla najmłodszych nigdy dość. Ważne jednak, żeby wybierać nie tylko to, co ładne i funkcjonalne, ale także bezpieczne – dla zdrowia naszego malucha, a przy okazji także i dla środowiska. Czym się kierować przy wyborze ubranek? Już podpowiadamy!

Dzieci są największym skarbem rodziców, więc chcemy dla nich tego, co najlepsze. Jednak zanim zaczniemy zastanawiać się nad idealną uczelnią dla naszego potomstwa, zacznijmy od podstaw. Stare porzekadło mówi, że „jesteśmy tym, co jemy”, więc chyba nikogo nie trzeba przekonywać o tym, jak ważne jest to, co je nasze dziecko. Ale czy zastanawiamy się nad tym, jaki wpływ na jego zdrowie ma ubranie, które nosi?

Nie panikuj!
Jak zawsze warto zachować zdrowy rozsądek – nie chodzi przecież o to, by wszędzie widzieć zagrożenie dla malucha, raczej o to, by podejmować jeszcze lepsze decyzje. Tylko jak odnaleźć w gąszczu propozycji te ubrania, które na pewno nie zaszkodzą zdrowiu dziecka? Tu na pomoc przychodzą nam certyfikaty przyznawane przez niezależne instytucje, takie jak Międzynarodowe Stowarzyszenie Badań i Testowania w Dziedzinie Ekologii Tekstyliów i Skóry lub Polski Instytut Włókiennictwa, który poddają ocenie dany produkt.
– Najbardziej uznany w świecie tekstyliów jest certyfikat Oeko-Tex. Określa on jakość produktów, ale jest przede wszystkim gwarancją, że są one wolne od substancji szkodliwych, a tym samym – bezpieczne dla zdrowia. Kolejnym wyznacznikiem jest także wykorzystanie bawełny organicznej, czyli takiej, która nie zawiera żadnych szkodliwych substancji, toksycznych chemikaliów, pestycydów lub nawozów chemicznych – wyjaśnia ekspertka sieci sklepów KiK.

A to już wiesz?  Pierwszy dzień szkoły ? alternatywa dla nudnego mundurka

Dobre nie znaczy drogie
Jeśli już jesteście zdecydowani, by wybierać ubranka stworzone z bezpiecznych materiałów to mamy dobre wieści – nie będziecie musieli stanąć przed wyborem: „dobre dla zdrowia czy dobre dla portfela”. – Odzież certyfikowaną lub wykonaną z bawełny możemy znaleźć nawet w dyskontach i nie różni się ona ceną od pozostałych produktów dla dzieci. Warto zwracać uwagę na etykietę, która powinna zawierać takie informacje, przynajmniej tak jest wśród certyfikowanych produktów z naszego asortymentu – mówi ekspertka KiK.

Wartość dodana
Warto wspomnieć o tym, że wybierając „bezpieczne” ubrania dbamy nie tylko o zdrowie pociech, ale także o środowisko. Te produkty, które są wolne od szkodliwych substancji są też przyjazne naturze. To dodatkowa wartość takiego wyboru, chociaż i ją można podporządkować trosce o dzieci i ich przyszłość – w końcu one również będą żyły na tej planecie, więc warto o nią zadbać!

KiK Textil Sp. z o. o. to jedna z wiodących sieci detalicznych na rynku europejskim. Pierwszy sklep pod szyldem KiK otwarto w 1994 roku w Düsseldorfie. Od tego czasu sieć sukcesywnie się rozrasta rozwijając działalność w kolejnych krajach. Obecnie marka KiK jest w właścicielem ponad 3 500 sklepów na terenie: Polski, Niemiec, Austrii, Holandii, Czech, Słowacji, Słowenii, Węgier, Chorwacji i Włoch.
KiK Textil Sp. z o. o. oferuje bogaty asortyment, obejmujący wysokiej jakości odzież, biżuterię, dodatki, zabawki oraz tekstylia domowe. Swoją ofertę firma kieruje do osób ceniących modne i markowe produkty w atrakcyjnej cenie.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy