Wiadomości

Sport w ciąży ? poznaj opinie ekspertów

Ciąża to nie choroba, a ruch to zdrowie. Czy to oznacza, że przyszła mama bez wahania może rozpoczynać ćwiczenia? Jakie powinna wybrać? Sport w ciąży to kolejny temat w serii „Fakty i Mity w ciąży”. Nowatorską kampanię edukacyjną w formie krótkich filmów na kanale internetowym MedPlaneta TV Med wspiera suplement diety Pregna 250 DHA.Aktywny styl życia w ciąży? Dla wielu kobiet to oczywiste. Chcą kontynuować ulubiony aerobik, fitness, nadal cieszyć się zajęciami jogi. Inne, w pierwszych tygodniach szukają zajęć prowadzonych z myślą o ciężarnych, a nawet planują chodzenie po górach.Z rozmów na forach internetowych wynika, że ciężarne dzielą się na dwie grupy. Pierwsza to kobiety, które w ciąży nie poprzestają na typowej formie aktywności, a nawet dokładają sobie nowe ćwiczenia. Druga to mamy, które przede wszystkim kierują się ostrożnością. Kto ma rację? Warto posłuchać głosu ekspertów z zakresu ginekologii i położnictwa, dr Witolda Rogiewicza oraz prof. dr hab. Krzysztofa Czajkowskiego. Fakty i mity w ciąży na MedPlaneta TV MedW kolejnych odcinkach z serii

Ciąża to nie choroba, a ruch to zdrowie. Czy to oznacza, że przyszła mama bez wahania może rozpoczynać ćwiczenia? Jakie powinna wybrać? Sport w ciąży to kolejny temat w serii ?Fakty i Mity w ciąży?. Nowatorską kampanię edukacyjną w formie krótkich filmów na kanale internetowym MedPlaneta TV Med wspiera suplement diety Pregna 250 DHA.

Aktywny styl życia w ciąży? Dla wielu kobiet to oczywiste. Chcą kontynuować ulubiony aerobik, fitness, nadal cieszyć się zajęciami jogi. Inne, w pierwszych tygodniach szukają zajęć prowadzonych z myślą o ciężarnych, a nawet planują chodzenie po górach.

Z rozmów na forach internetowych wynika, że ciężarne dzielą się na dwie grupy. Pierwsza to kobiety, które w ciąży nie poprzestają na typowej formie aktywności, a nawet dokładają sobie nowe ćwiczenia. Druga to mamy, które przede wszystkim kierują się ostrożnością. Kto ma rację? Warto posłuchać głosu ekspertów z zakresu ginekologii i położnictwa, dr Witolda Rogiewicza oraz prof. dr hab. Krzysztofa Czajkowskiego.

 Fakty i mity w ciąży na MedPlaneta TV Med

W kolejnych odcinkach z serii Fakty i mity w ciąży ?Siłownia czy fitness? oraz ?Sport w ciąży? przyszłe mamy znajdą odpowiedzi na najważniejsze pytania związane z uprawianiem sportów w ciąży. Np. kiedy wysiłek może sprowokować poród przedwczesny, czy dotlenienie organizmu mamy jest zawsze korzystne dla dziecka,  i czy ćwiczenia mogą ułatwić poród?

Eksperci wyraźnie rozgraniczają sporty na wyczynowe oraz rekreacyjne i to te drugie doradzają przyszłym mamom. Zajęcia ruchowe polecane w ciąży to joga, fitness dla ciężarnych, spacery, pływanie.

?Fakty i Mity w ciąży? to seria przystępnych filmów z wypowiedziami ekspertów dostępnych na MedPlaneta TV Med. Poruszają tematy, które aktualnie interesują przyszłe mamy, takie jak odchudzanie w ciąży, seks w ciąży, dieta i suplementacja potrzebnych składników.

 

Źródło VERCO. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy