LIFESTYLE Moda

Projektant mody otwiera studio druku cyfrowego

Projektant mody otwiera studio druku cyfrowego
Projektant Richard Quinn uruchomił ogólnodostępne studio do drukowania na tekstyliach. W studio połączono cyfrowe technologie sublimacyjne od Epson z tradycyjnymi technologiami

Data publikacji: 2017-07-17
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Projektant mody otwiera studio druku cyfrowego
Kategoria: Moda, LIFESTYLE

Projektant Richard Quinn uruchomił ogólnodostępne studio do drukowania na tekstyliach. W studio połączono cyfrowe technologie sublimacyjne od Epson z tradycyjnymi technologiami sitodruku.

Projektant mody otwiera studio druku cyfrowego Moda, LIFESTYLE - Projektant Richard Quinn uruchomił ogólnodostępne studio do drukowania na tekstyliach. W studio połączono cyfrowe technologie sublimacyjne od Epson z tradycyjnymi technologiami sitodruku.

Projektant mody Richard Quinn ogłosił otwarcie Richard Quinn Print Studio: unikatowego warsztatu drukowania na tekstyliach, który świadczy usługi druku sublimacyjnego oraz tradycyjnego sitodruku, a także prowadzi warsztaty związane z tymi technologiami.

 

Richard Quinn to zeszłoroczny absolwent prestiżowej londyńskiej szkoły Central Saint Martins i laureat międzynarodowej nagrody 2017 H&M Design Award, przyznanej za kolekcję opartą na motywie kolorowych, kwiecistych wzorów. Projektant znalazł się na liście 100 osób o największym wpływie na kulturę w 2017 roku magazynu Dazed („Dazed100”), a także został nazwany „Osobą Wartą Uwagi” przez British Fashion Council w 2017 r.

Nowe studio drukowania na tekstyliach, otwarte przez Richarda Quinna w londyńskiej dzielnicy Peckham, zostało wyposażone w cyfrową drukarkę sublimacyjną Epson SureColor SC-F9200, współpracującej z dwoma ręcznymi liniami sitodruku. Daje ono możliwość studentom i projektantom mody, niedrogiej produkcji tekstyliów z drukowanymi wzorami. Równocześnie jest miejscem, gdzie zasięgnąć można profesjonalnej porady z zakresu różnorodnych technik drukowania, tuszy, tekstyliów oraz alternatywnych materiałów od samego Richarda lub jego doświadczonych techników. Richard projektuje, drukuje i szyje tu własne prace haute couture, ale studio jest otwarte również dla innych projektantów, którzy chcieliby wyprodukować w nim własne materiały. 

„Uwielbiam drukarki SureColor, ponieważ produkują tekstylia o wyjątkowej jakości”, – mówi  Richard. „Moja dyplomowa kolekcja została stworzona na drukarkach Epson dostępnych na uczelni Central St Martins. Dlatego podobna maszyna musiała stanąć w moim studio – dzięki niej mogę uzyskać żywe kolory, a także wyprodukować wzory cechujące się drobnymi detalami. Ta wszechstronna maszyna daje mi swobodę eksperymentowanie z wieloma różnymi tkaninami i podłożami. Możliwość stworzenia wzoru na materiałach, wydrukowania go i stworzenia z niego ubrania w kilka godzin, bezpośrednio na miejscu to coś niesamowitego. Na świecie nie ma podobnego studio: jest to przestrzeń prowadzona przez  projektanta dla innych projektantów. Nasi goście mogą czerpać z doświadczenia dotyczącego kolorów, materiałów i drukowania tekstyliów o wysokiej jakości za pomocą technologii cyfrowych i ręcznych. To niezaprzeczalna zaleta”.

A to już wiesz?  To pierwszy taki butik we Wrocławiu

Richard Quinn chce też wspierać uczących się projektantów za pomocą niedrogich usług drukowania oraz warsztatów edukacyjnych. „Wielu studentów z uczelni Central St Martins, w której sam się szkoliłem, a także innych szkół wyższych, jest zainteresowanych tym przedsięwzięciem”.

“Richard należy do nowej generacji młodych projektantów, którzy korzystają z technologii firmy Epson do druku na tekstyliach, tworząc oszałamiające kolekcje modowe przyciągające zainteresowanie ekspertów z całego świata” – twierdzi Tomasz Kuciński, Senior Account Manager – LFP z Epson. „2017 rok będzie dla niego pasjonujący, zaś my będziemy go wspierać w rozwoju własnego studio oraz tworzeniu nowych kolekcji”.

Zapraszamy do śledzenia Richard Quinn Print Studio na Instagramie: @rqstudio

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Projektant mody otwiera studio druku cyfrowego Moda, LIFESTYLE - Projektant Richard Quinn uruchomił ogólnodostępne studio do drukowania na tekstyliach. W studio połączono cyfrowe technologie sublimacyjne od Epson z tradycyjnymi technologiami sitodruku.
Hashtagi: #Moda #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy