LIFESTYLE Moda

Poznaj typ swojej sylwetki i zachwycaj wiosną. 5 porad

Poznaj typ swojej sylwetki i zachwycaj wiosną. 5 porad
Dlaczego „rożek” powinien unikać bluzek z bufkami, a „gruszce” służą buty z dużą cholewką? Stylistka i wizażystka Kasia Skoczylas zdradza 5 porad, dzięki którym dobrze poczujesz się w swoim

Data publikacji: 2017-04-07
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Poznaj typ swojej sylwetki i zachwycaj wiosną. 5 porad
Kategoria: Moda, LIFESTYLE

Dlaczego „rożek” powinien unikać bluzek z bufkami, a „gruszce” służą buty z dużą cholewką? Stylistka i wizażystka Kasia Skoczylas zdradza 5 porad, dzięki którym dobrze poczujesz się w swoim ubraniu.

Poznaj typ swojej sylwetki i zachwycaj wiosną. 5 porad Moda, LIFESTYLE - Dlaczego „rożek” powinien unikać bluzek z bufkami, a „gruszce” służą buty z dużą cholewką? Stylistka i wizażystka Kasia Skoczylas zdradza 5 porad, dzięki którym dobrze poczujesz się w swoim ubraniu.

Wybierając ubrania warto znać typ swojej sylwetki. – Nie ma sylwetek gorszych czy lepszych. W każdym przypadku należy zachować odpowiednie proporcje. Dzięki temu poczujemy się dobrze w swoich ubraniach – mówi Kasia Skoczylas, wizażystka i stylistka, ekspert Strefy Kobiet Nowego Rynku w Jeleniej Górze.

 

Modowe sztuczki na różne typy sylwetek zdradza Kasia Skoczylas, wizażystka i stylistka:

 

Rożek

Główne cechy tej sylwetki to szeroka linia ramion i wąskie biodra. „Rożki” mają również znikome wcięcie w talii, długie, szczupłe nogi oraz mały biust. Żeby zachować odpowiednie proporcje, należy zwiększyć objętość biustu i bioder. Warto unikać ubrań, które poszerzają optycznie ramiona, na przykład bluzek z bufkami czy poduszkami. Ważne są solidne buty, które wprowadzają harmonię z ramionami.

 

Kolumna

To rodzaj sylwetki typowy dla modelek. Jego cechą charakterystyczną są wysoki wzrost, szczupłe ręce i nogi, delikatne wcięcie w talii, a także biodra, które mają szerokość ramion. „Kolumnie” służy akcentowanie nóg, na przykład noszenie krótkich spódnic czy dopasowanych spodni. Cenne jest również dodawanie objętości piersiom, biodrom oraz miejscom, w których widoczne są kości (na przykład nadgarstkom czy obojczykom).

 

Gruszka

Wiele pań nienawidzi tego typu sylwetki. Jego cechy charakterystyczne to szczupła góra, a także szerokie biodra i uda. Atutem jest tutaj mocno zaznaczona talia. Aby zachować proporcje, należy dodać sobie objętości w górnej części ciała. Na dole warto zakładać rzeczy proste i stonowane. Sylwetkę świetnie wysmuklają wysokie, proste kozaki oraz buty z dużą cholewką.

A to już wiesz?  POWRÓT SŁONIA: ATMOS AIR MAX 1 X JORDAN III PACK

 

Jabłko

„Jabłka” mają duże, wystające brzuchy. Chcąc wysmuklić sylwetkę, można założyć długi, prosty w kroju żakiet. Warto skoncentrować się na dodatkach, na przykład dobrej biżuterii, mocnych butach i dużej, wysokiej jakości torebce. Najlepiej zrezygnować z wszelkich pasków do spodni czy spódnic.

 

Klepsydra

To najbardziej klasyczny typ figury. Ramiona i biodra „klepsydry” maję tę samą szerokość, a w talii widać wyraźne wcięcie. Warto tutaj nosić rzeczy dopasowane i unikać luźnych fasonów typu „oversize”. Na szczególną uwagę zasługują buty – najlepiej wybierać solidne, pełne obuwie. Dolna garderoba powinna być zachowana w ciemniejszych, stonowanych kolorach. Taki zabieg wysmukla sylwetkę.

 

Kasia Skoczylas będzie gościem Stref Kobiet w Nowym Rynku w Jeleniej Górze – 11 i 22 kwietnia 2017 roku. Uczestniczki dowiedzą się, jak świadomie kompletować swoją garderobę, a także wezmą udział w zakupach ze stylistką. Tradycyjnie już nie zabraknie prezentów i słodkiego poczęstunku. Dzieci uczestniczek znajdą się pod opieką animatorów w strefie zabaw Fun Park. Wstęp jest bezpłatny.

 

Nowy Rynek to 2-poziomowa galeria handlowa z najszerszą ofertą mody w Jeleniej Górze i okolicy. Na klientów czekają tu dotąd nieobecne w mieście marki mody damskiej i męskiej, jak: H&M, New Yorker, Stradivarius, Bershka, GATE, a także supermarket Intermarché, punkty gastronomiczne i kawiarnie oraz strefa zabaw dla dzieci Fun Park. Klienci mają do dyspozycji darmowy parking i bezpłatny dostęp do internetu.

http://www.nowy-rynek.com/

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Poznaj typ swojej sylwetki i zachwycaj wiosną. 5 porad Moda, LIFESTYLE - Dlaczego „rożek” powinien unikać bluzek z bufkami, a „gruszce” służą buty z dużą cholewką? Stylistka i wizażystka Kasia Skoczylas zdradza 5 porad, dzięki którym dobrze poczujesz się w swoim ubraniu.
Hashtagi: #Moda #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy