Czytelnia Do czytania

Życie miłosne polskich królów z dynastii Wazów

Życie miłosne polskich królów z dynastii Wazów
Njnowsza pozycja Pani Iwony Kienzler – Życie miłosne polskich królów z dynastii Wazów. Życie miłosne polskich królów z dynastii Wazów – Iwona Kienzler Polscy królowie

Njnowsza pozycja Pani Iwony Kienzler – Życie miłosne polskich królów z dynastii Wazów.

Życie miłosne polskich królów z dynastii Wazów – Iwona Kienzler

Polscy królowie z wywodzącej się ze Szwecji dynastii Wazów należą bez wątpienia do najbardziej kontrowersyjnych monarchów w historii naszego kraju, niepoddających się jednoznacznej ocenie. Co prawda, na temat roli tych władców w historii naszego kraju napisano już tomy, ale niniejsza publikacja przedstawia aspekt biografii polskich Wazów traktowany dotąd po macoszemu, a nawet zupełnie pomijany w innych opracowaniach biograficznych, a mianowicie – ich życie miłosne.

Poznamy zatem kobiety, którym przyszło dzielić życie z władcami z tej dynastii: ich żony, zarówno te kochane, jak i te odwiedzane w sypialni wyłącznie z obowiązku, ich kochanki, począwszy od tajemniczej Urszuli Meierin, domniemanej kochanki Zygmunta III, umilającej mu okres wdowieństwa, poprzez piękną Jadwiżkę, największą miłość Władysława IV, panią Radziejowską, której romans z Janem Kazimierzem zakończył się potopem szwedzkim, ambitną Denhoffową, a skończywszy na pani de l’Hôpital, ostatniej miłości Jana Kazimierza, umilającej mu smutny żywot emigranta, który wiódł po abdykacji. Przyjrzymy się też kwestii domniemanego homoseksualizmu Władysława IV, jak również burzliwym losom jego bastardów, a przy okazji zajrzymy też do królewskiej kuchni, poznamy szczegóły codziennego życia monarchów oraz ich niecodzienne pasje i zainteresowania.

Życie miłosne polskich królów z dynastii Wazów
Iwona Kienzler

Cena detaliczna: 28,00
Wydawca: Bellona
EAN 9788311128989
256 stron
format 145×205 mm
oprawa miękka

A to już wiesz?  Europa jest kobietą. Romanse i miłości sławnych Europejek - Iwona Kienzler

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy