Biblioteczka Co czytać Czytelnia

Duncan Jepson – Wszystkie kwiaty Shanghaju

Duncan Jepson – Wszystkie kwiaty Shanghaju
Duncan Jepson – Wszystkie kwiaty Shanghaju „Duncan Jepson w magiczny sposób przedstawia życie młodej Chinki w Szanghaju lat trzydziestych, prowadząc nas przez tajniki przemiany Feng

Duncan Jepson – Wszystkie kwiaty Shanghaju

„Duncan Jepson w magiczny sposób przedstawia życie młodej Chinki w Szanghaju lat trzydziestych, prowadząc nas przez tajniki przemiany Feng z zaniedbywanej drugiej córki w pierwszą żonę bogatej i wpływowej rodziny Sang. Książka ta całkowicie mnie pochłonęła” – Janice Y. K. Lee, autorka bestsellerowej „Nauczycielki muzyki”

DLA MŁODYCH CHINEK MIESZKAJĄCYCH W SZANGHAJU LAT 30. XX WIEKU, OBOWIĄZEK ZAWSZE BYŁ WAŻNIEJSZY NIŻ OSOBISTE PRAGNIENIA

Dla Feng oznacza on zaaranżowane przez rodziców małżeństwo z bogatym biznesmenem. W zamkniętym światku państwa Sang – gdzie publicznie celebruje się tradycję, a w zaciszu domowym okrucieństwo – wypełnienie obowiązku jest równoznaczne z wydaniem na świat męskiego potomka, dziedzica i następcy rodu.

Żyjąc w złotej klatce, Feng czuje się coraz bardziej rozżalona i planuje wzięcie odwetu za zły los. Refleksja i opamiętanie przychodzą dopiero po latach. Tymczasem Chiny zalewa gwałtowna i bezlitosna fala rewolucji.

Porywające tło historyczne powieści oraz niezwykle wyrazisty, niemal intymny portret kobiety, która odważyła się wystąpić przeciwko tradycji, czynią z „Wszystkich kwiatów Szanghaju” ważny debiut wrażliwego i nowatorskiego pisarza.

Duncan Jepson ? wielokrotnie nagradzany reżyser i producent pięciu filmów pełnometrażowych. Realizował filmy dokumentalne dla telewizji Discovery i National Geographic. Był wydawcą azjatyckiego magazynu poświęconego modzie, założycielem i redaktorem naczelnym „Przeglądu Literackiego Azji”. Z wykształcenia prawnik, mieszka w Hongkongu.

„Zapierająca dech w piersiach, oddająca uroki dawnego Szanghaju powieść, która na długo pozostanie w sercach czytelników” – Hong Ying, autorka międzynarodowego bestselleru „Córka rzeki”

„Życie głównych postaci tej powieści rozbite jest na tysiące okruchów, a każdy z nich odbija w sobie zmiany, zachodzące w historii Chin. Wszystkie odnajdziemy w poetyckiej, pełnej pasji prozie Duncana Jepsona” – Qiu Xiaolong, autor powieści kryminalnych

„Przepiękna, liryczna historia. Duncan Jepson tworzy wzruszającą galerię ludzkich postaci i wiedzie nas szlakiem życia kobiety, która usiłuje zatrzymać koło historii w jedyny znany jej sposób, co prowadzi do straszliwych następstw. Autor zgłębia dylemat Feng z dużą wrażliwością i wyobraźnią” – Geling Yan, autorka „Uninvited”

A to już wiesz?  Joyce Carol Oates - Zbłocona

Cena: 23,50
Stron: 272, Format: 12,5×20 cm
ISBN: 978-83-7943-426-8, EAN: 9788379434268
Rok wydania: 2014,
Wydawnictwo: Świat Książki,
Kategorie: powieść,
Oprawa: oprawa broszurowa

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy