Wiadomości

Zdrowie zaczyna się od wody

Prowadzenie zdrowego trybu życia to przykład trendu, który nie przemija, lecz odwrotnie – na dobre przenika do naszych codziennych nawyków. Zrównoważona dieta, świadome kupowanie produktów, sięganie po ekologiczną żywność, regularna aktywność fizyczna – tymi zasadami staramy się kierować, coraz większą atencją obdarzając nasze samopoczucie. Przy dbałości o dobrostan swój i swojej rodziny należy pamiętać o fundamentalnym ogniwie, bez którego nawet najzdrowsza dieta czy kompleksowy zestaw ćwiczeń nie będą spełniały przypisanych im funkcji. Tym elementem jest woda używana w gospodarstwie domowym, a konkretniej jej jakość.O ile mieszkańcy budownictwa wielorodzinnego nie muszą martwić się o proces uzdatniania wody i doprowadzenia ich do ich lokali, ponieważ leży to w gestii wykonawców czy jednostki zarządzającej osiedlem, o tyle osoby planujące postawić dom jednorodzinny wolnostojący, ten problem jak najbardziej dotyczy. Proces uzdatniania, czyli oczyszczania jej w taki sposób, aby spełniała swoje przeznaczenie, może odbywać się na różne sposoby, wybór odpowiedniej metody zdeterminowany jest danym zastosowaniem wody. I tak może

Prowadzenie zdrowego trybu życia to przykład trendu, który nie przemija, lecz odwrotnie ? na dobre przenika do naszych codziennych nawyków. Zrównoważona dieta, świadome kupowanie produktów, sięganie po ekologiczną żywność, regularna aktywność fizyczna ? tymi zasadami staramy się kierować, coraz większą atencją obdarzając nasze samopoczucie. Przy dbałości o dobrostan swój i swojej rodziny należy pamiętać o fundamentalnym ogniwie, bez którego nawet najzdrowsza dieta czy kompleksowy zestaw ćwiczeń nie będą spełniały przypisanych im funkcji. Tym elementem jest woda używana w gospodarstwie domowym, a konkretniej jej jakość.

O ile mieszkańcy budownictwa wielorodzinnego nie muszą martwić się o proces uzdatniania wody i doprowadzenia ich do ich lokali, ponieważ leży to w gestii wykonawców czy jednostki zarządzającej osiedlem, o tyle osoby planujące postawić dom jednorodzinny wolnostojący, ten problem jak najbardziej dotyczy. Proces uzdatniania, czyli oczyszczania jej w taki sposób, aby spełniała swoje przeznaczenie, może odbywać się na różne sposoby, wybór odpowiedniej metody zdeterminowany jest danym zastosowaniem wody. I tak może to być np. demineralizacja, filtracja, odwrócona osmoza, dezynfekcja chemiczna z udziałem chloru, czy promieniowanie ultrafioletowe.

Najlepszym rozwiązaniem dla tych, którzy muszą zmierzyć się z problemem oczyszczania wody, a nie wiedzą jak się za niego zabrać, będzie skorzystanie z usług profesjonalnych firm. Na straży jakości wody stoi np. przedsiębiorstwo Granimex, kompleksowo zajmujące się jej uzdatnianiem. W ofercie firmy znajduje się pełna technologia uzdatniania wody ? od samego początku, czyli od projektu, przez wykonanie, aż po usługi serwisowe, a wszystko to z uwzględnieniem potrzeb i oczekiwań klienta. Ale budowanie rozmaitych systemów do oczyszczania wody czy zmiękczanie wody do celów przemysłowych to zaledwie wycinek tego, co ma do zaproponowania swoim klientom Granimex.

Katalog usług dopełniają instalacje basenowe ? zarówno dla firm, podmiotów publicznych, jak i dedykowane klientom indywidualnym. Ta ostatnia oferta kierowana jest nie tylko do osób, które zamierzają zbudować na swojej posesji prywatny akwen, ale i tych, którzy planują modernizację istniejącego systemu lub poszukują sprawdzonych i bezpiecznych środków chemicznych do dezynfekcji (na przykład wykorzystanie dwutlenku chloru do walki z bakterią Legionella) oraz urządzeń czyszczących do basenu. Szeroki wybór niecek o ponadprzeciętnym stopniu odporności na niekorzystne warunki atmosferyczne i chemikalia, wysoka jakość użytych materiałów takich jak włókno szklane czy żywica winylowa powinny zadowolić wymagającego klienta. Dodatkowo wielowarstwowy system barwienia, dzięki któremu uzyskuje się efekt trójwymiarowości, zachęci do pływania i zabaw w wodzie. Z uwagi na konstrukcję niecek, nie jest potrzebne betonowanie dna i bocznych ścian basenu, a jedynie osadzenie go na podsypce ze żwiru. Warto dodać, że sam montaż należy do szybkich i nie nastręczających trudności. Nie bez znaczenia jest gładkość ścian, która sprzyja łatwej konserwacji powierzchni basenu.

A to już wiesz?  Bezpiecznie i kulturalnie do celu podczas świąt

W ofercie Granimexu znajdują się ponadto: automatyczne pompy, np. do zastosowań przemysłowych, fontanny wraz z systemem uzdatniania wody, wanny Spa z szeroką gamą dysz masujących oraz zbiorniki magazynowe o pojemnościach od 800 do 5000 litrów.

Za przedsiębiorstwem Granimex stoi blisko 25 lat doświadczenia w takich dziedzinach jak szeroko pojęte uzdatnienie wody, jej dezynfekcja, filtracja, zmiękczanie, demineralizacja, odżelazianie i odmanganianie oraz technologie basenowe, a to wszystko poparte fachowym wykonawstwem oraz wykwalifikowaną kadrą. Tak długą obecność na rynku, firma zawdzięcza także dbałości w poszerzaniu wiedzy na temat nowych technologii, m.in. dzięki współpracy z jednostkami naukowymi, oraz stosowaniu innowacyjnych rozwiązań. Profesjonalizm spółki Granimex przejawia się również w podejściu do klientów. Współpraca i wsłuchanie się w potrzeby inwestora to cechy najlepiej oddające filozofię przedsiębiorstwa.

Źródło Granimex. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy