Kosmetyki Perfumy

Zapachy unisex ? moda czy powrót do korzeni?

Zapachy unisex ? moda czy powrót do korzeni?
Warszawa, 8.09.2014 Zapachy unisex ? moda czy powrót do korzeni? Podział na zapachy damskie i męskie jest umowny. Jeszcze do połowy XX w. niemal nie

Warszawa, 8.09.2014
Zapachy unisex ? moda czy powrót do korzeni?

Podział na zapachy damskie i męskie jest umowny. Jeszcze do połowy XX w. niemal nie istniał! W ostatnich latach, głównie za sprawą niszowych marek m.in. z krajów arabskich, następuje powrót do zapachów unisex, pasujących zarówno mężczyźnie, jak i kobiecie.

W trakcie testów konsumenckich nowych perfum zdarza się, że zapach tworzony dla kobiet, ostatecznie trafia na rynek jako zapach męski, ponieważ testerzy tak częściej go określali. – Oczywiście są zapachy bardzo kobiece z bardzo słodkimi nutami kwiatowymi i owocowymi, których raczej nikt nie zaproponuje mężczyźnie. Natomiast, jeśli kobiecie odpowiada mocna, ostra woń, zwykle towarzysząca męskim perfumom, że je bez problemu stosować i nikogo toż nie zdziwi ? tłumaczy Justyna Nyczyk z perfumerii orientalnej Yasmeen.pl.

20 lat temu, po latach podziału na zapachy męskie i damskie, nastąpił ponowny zwrot w kierunku uniwersalnych zapachów. To oczywiście w 1994 r. Calvin Klein wypuścił na rynek kultowy już dziś CK One ? połączenie aromatu wody morskiej z nutami słodkich owoców i ostrych cytrusów. W ślad za CK, swoje zapachy unisex zaproponowali czołowi producenci perfum, tacy jak Kenzo, Dolce & Gabbana czy Paco Rabanne.

Producenci perfum z Dubaju czy Arabii Saudyjskiej od dawna już zacierają granice pomiędzy damskimi i męskimi zapachami, dotyczy to szczególnie popularnych w tych krajach perfum w olejkach. Wynika to przede każdym z tego, że Arabki bardzo cenią sobie duszne i mocne zapachy, które w Europie kojarzone są bardziej z typowo męskimi perfumami.

Perfumy łączące mocne nuty oudowe i drzewne z aromatycznymi cytrusowymi i owocowymi są odpowiednie zarówno dla mężczyzn, jak i dla osób lubiących ?cięższe? zapachy. Arabian Oud Woody łączy w sobie wyrazisty oud z delikatną różą i paczulą. Korzenny Rasasi Dhanal Oudh Nashwah to połączenie suchego aromatu gałki muszkatołowej oplecionej olejkiem z nieśmiertelnika i gorzkim jałowcem, zamknięty w skórzano-oudowej bazie. Al Rehab Khaliji to zapach świeżo zerwanych kwiatów zmieszanych z aromatem ziół i wzmocniony dodatkiem dębu i kadzidła.
– Obecnie w modzie zacierają się granice między męskim a damskim stylem, zatem perfumy unisex wydają się być dużo na czasie. Tak jak spodnie boyfriendy czy męska koszula, tak i ostrzejszy zapach, dodaje stylowi kobiety wyrazistości ? wyjaśnia ekspertka z Yasmeen.pl.

A to już wiesz?  Rajstopy w spreju

kajal-aswad-001-2014-05-29 _ 07_54_04-80

kajal-blue-heaven-002-2014-05-29 _ 07_54_02-80

kajal-blue_heaven_expression-003-2014-07-02 _ 11_22_40-80

kajal-blue_heaven_expression2-004-2014-07-02 _ 11_35_46-80

———-
Yasmeen.pl to pierwsza i największa w Polsce perfumeria orientalna. Inspiracją dla jej powstania w 2012 r. stała się egzotyczna wielokulturowość Dubaju. Twórczyni sklepu, Justyna Nyczyk, spędzony tam czas poświęciła na spotkania z wiodącymi perfumiarzami, starannie dobierając swoją ofertę i poszerzając wiedzę z zakresu arabskich pachnideł.
Yasmeen.pl skupia wiodące marki perfum z Emiratów Arabskich, Arabii Saudyjskiej czy Bahrajnu. Oprócz orientalnych wonności w sklepie znaleźć można także szeroką gamę naturalnych kosmetyków z całego świata: mydeł, olejków do pielęgnacji ciała i włosów, henny, kajali, maseczek i glinek.
Yasmeen.pl wprowadza w świat orientalnych rytuałów piękna i przybliża bogatą kulturę Bliskiego Wschodu. http://yasmeen.pl/

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy