LIFESTYLE Moda

Z Warsaw Fashion Street do Złotych Tarasów!

Z Warsaw Fashion Street do Złotych Tarasów!
Dlaczego w okresie przedwojennym uważano, że od pończoch rosną włosy na nogach, jakie były ulubione rajstopy Marilyn Monroe, a jaka rajstopowa moda promowana jest obecnie na wielkich

Data publikacji: 2015-09-25
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Z Warsaw Fashion Street do Złotych Tarasów!
Kategoria: Moda, LIFESTYLE

Dlaczego w okresie przedwojennym uważano, że od pończoch rosną włosy na nogach, jakie były ulubione rajstopy Marilyn Monroe, a jaka rajstopowa moda promowana jest obecnie na wielkich wybiegach?

Z Warsaw Fashion Street do Złotych Tarasów! Moda, LIFESTYLE - Dlaczego w okresie przedwojennym uważano, że od pończoch rosną włosy na nogach, jakie były ulubione rajstopy Marilyn Monroe, a jaka rajstopowa moda promowana jest obecnie na wielkich wybiegach?

Dlaczego w okresie przedwojennym uważano, że od pończoch rosną włosy na nogach, jakie były ulubione rajstopy Marilyn Monroe, a jaka rajstopowa moda promowana jest obecnie na wielkich wybiegach? – tego wszystkiego będzie się można dowiedzieć podczas specjalnej wystawy, którą przygotowała marka Gatta. 

Wystawa Historii Rajstop w Złotych Tarasach, organizowana przez markę Gatta, to niezapomniana podróż po świecie „dzianym” z pończoszanej przędzy. Zwiedzający dowiedzą się kiedy pończochy nosili wyłącznie mężczyźni, dlaczego w okresie przedwojennym promowano pogląd, że od pończoch rosną włosy na nogach oraz kiedy zapanowała moda na nylonowe szaleństwo. Wystawa pokaże też, w jaki sposób kobiety radziły sobie z brakiem pończoch w czasie II wojny światowej, zaprezentuje ulubione rajstopy Marilyn Monroe, kultowe rajstopy w stylu Twiggy i model, bez którego nie odbyłby się żaden Dzień Kobiet w okresie PRL-u. Pojawią się też nowinki technologiczne i rajstopowa moda z wielkich wybiegów – model zaprojektowany przez samą Gosię Baczyńską z motywem taśmy filmowej, który był dopełnieniem kolekcji projektantki na sezon jesień-zima 2015/2016, prezentowanej podczas tegorocznego Paris Fashion Week.

Wystawę, która swój debiut miała podczas warszawskiego festiwalu mody – Warsaw Fashion Street, będzie można oglądać w Złotych Tarasach przez dwa tygodnie – od 28 września do 12 października 2015 r.

Złote Tarasy to wielofunkcyjny kompleks, który powstał w samym sercu Warszawy. Obiekt mieści się między ulicami: Złotą i Emilii Plater oraz Dworcem Centralnym i al. Jana Pawła II. Jego symbolem jest pofalowany szklany dach o powierzchni 1 hektara. Nazwa Złote Tarasy nawiązuje do ulicy Złotej i do architektury budynku. Kaskadowo rozmieszczone tarasy obejmują dwa place miejskie – wewnętrzny z fontanną oraz zewnętrzny, otoczony restauracjami. Na pięciu poziomach centrum klienci znajdą ponad 200 marek handlowych, kilkadziesiąt restauracji i kawiarni, kluby muzyczne, kino, klub fitness oraz szereg punktów usługowych. Projekt i funkcjonalność obiektu zostały już wielokrotnie nagrodzone. Złote Tarasy są zdobywcą tytułu najlepszego projektu komercyjnego na świecie (MIPIM Architectural Review Future Project Awards). Więcej na stronie internetowej www.zlotetarasy.pl oraz na FB:

A to już wiesz?  Runway x Streetwear, czyli moda dostępna dla wszystkich w Galerii Klif!

https://www.facebook.com/ZloteTarasy.

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Z Warsaw Fashion Street do Złotych Tarasów! Moda, LIFESTYLE - Dlaczego w okresie przedwojennym uważano, że od pończoch rosną włosy na nogach, jakie były ulubione rajstopy Marilyn Monroe, a jaka rajstopowa moda promowana jest obecnie na wielkich wybiegach?
Hashtagi: #Moda #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy