LIFESTYLE Moda

5 rzeczy, które kobieta musi wiedzieć o męskim garniturze

5 rzeczy, które kobieta musi wiedzieć o męskim garniturze
Kobiety posiadają niebagatelny wpływ na decyzje zakupowe swoich partnerów. 54% Panów liczy na pomoc swoich partnerek podczas wyboru ubrań, dlatego warto zapoznać się nieco bliżej z tematem męskiej mody. Oto 5 rzeczy, które każda kobieta musi wiedzieć o doborze męskiego

Data publikacji: 2016-08-05
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: 5 rzeczy, które kobieta musi wiedzieć o męskim garniturze
Kategoria: Moda, LIFESTYLE

Kobiety posiadają niebagatelny wpływ na decyzje zakupowe swoich partnerów. 54% Panów liczy na pomoc swoich partnerek podczas wyboru ubrań, dlatego warto zapoznać się nieco bliżej z tematem męskiej mody. Oto 5 rzeczy, które każda kobieta musi wiedzieć o doborze męskiego garnituru:

5 rzeczy, które kobieta musi wiedzieć o męskim garniturze Moda, LIFESTYLE - Kobiety posiadają niebagatelny wpływ na decyzje zakupowe swoich partnerów. 54% Panów liczy na pomoc swoich partnerek podczas wyboru ubrań, dlatego warto zapoznać się nieco bliżej z tematem męskiej mody. Oto 5 rzeczy, które każda kobieta musi wiedzieć o doborze męskiego garnituru:

1. Marynarka

W dobrze dopasowanej marynarce, miejsce wszycia rękawów powinno zbiegać się z linią ramion. Ważne jest, aby na plecach nie tworzyły się fałdy – ani pionowe, ani poziome. Marynarka powinna delikatnie przylegać do pleców, a jej kołnierz do kołnierzyka koszuli – w żadnym razie nie powinien tworzyć się między nimi odstęp. Szlice, czyli rozcięcia z tyłu, nie mogą się rozchodzić. Jeżeli tak jest, to znaczy, że marynarka jest źle dobrana.

2. Rękawy

Zbyt długie rękawy to jeden z najczęstszych błędów popełnianych przez Panów przy doborze garnituru. Pamiętajmy, że mankiety koszuli powinny nieznacznie wystawać spod rękawów marynarki – od 1 do 2 centymetrów. Mankiety koszuli powinny natomiast sięgać nasady kciuka.

3. Spodnie

Spodnie do garnituru zawsze należy przymierzać będąc w butach – tylko w taki sposób można dobrać ich optymalną długość. Z przodu nogawka powinna delikatnie opierać się na bucie, tworząc najwyżej jedno załamanie – jeżeli będzie ich więcej, to znaczy, że spodnie są zbyt długie. Z tyłu nogawka powinna pozostać prosta.

4. Krawat i mucha

Czubek krawata powinien znajdować się na wysokości klamry od paska i delikatnie ją przykrywać. Pamiętajmy także o odpowiednim dopasowaniu szerokości krawata – powinna ona odpowiadać szerokości klap marynarki. Wąski krawat z szerokimi klapami (i odwrotnie) będzie wyglądać karykaturalnie. Podobna zasada tyczy się much – tu dodatkowo rogi kołnierzyka powinny tworzyć dla muchy ramę i delikatnie spod niej wystawać. Im większy kołnierz, tym mucha powinna być większa (i odwrotnie).

A to już wiesz?  Nowa kolekcja Fitness Cardio

5. Poszetka

Chcesz zaimponować swojemu mężczyźnie znajomością tajników męskiego stylu? Jako dopełnienie całego zestawu wybierz dla niego wzorzystą poszetkę, która będzie wyraźnie odcinać się od marynarki i spodni. Ten modny dodatek w wielu wariantach kolorystycznych znajdziesz na przykład w salonach marki Lavard.

Męski garnitur jest – wbrew pozorom – bardzo pojemnym, pełnym niuansów tematem. Powyższe informacje w zupełności wystarczą jednak Paniom, które chciałyby pomóc mężom, ojcom czy braciom w typowo męskich zakupach. Panowie z pewnością taką pomoc docenią!

Dodatkowe informacje

LAVARD to jedna z największych rodzinnych firm odzieżowych w Polsce, działająca na rynku nieprzerwanie od 1975 roku. Styl marki LAVARD adresowany jest do wymagających mężczyzn, którzy cenią sobie najwyższej jakości krawiectwo oraz elegancję i ponadczasowy styl. W ofercie marki znajdują się m.in. płaszcze, kurtki, garnitury, marynarki, spodnie, koszule oraz krawaty. Kolekcje wprowadzone są do sprzedaży co sezon, w zgodzie z rytmem modowego kalendarza i obowiązującymi trendami. W 2015 roku LAVARD rozbudowała markę o linię Lavard Woman. To ubrania przeznaczone dla kobiet, które poszukują stylowych rozwiązań w połączeniu z zasadami eleganckiego dress codu. Kolekcje marki Lavard dostępne są w ponad stu firmowych sklepach w całej Polsce. Więcej informacji na www.lavard.pl.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
5 rzeczy, które kobieta musi wiedzieć o męskim garniturze Moda, LIFESTYLE - Kobiety posiadają niebagatelny wpływ na decyzje zakupowe swoich partnerów. 54% Panów liczy na pomoc swoich partnerek podczas wyboru ubrań, dlatego warto zapoznać się nieco bliżej z tematem męskiej mody. Oto 5 rzeczy, które każda kobieta musi wiedzieć o doborze męskiego garnituru:
Hashtagi: #Moda #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy