Aktualności

Wystawa Historii Rajstop

Wystawa Historii Rajstop
Informacja prasowa Zduńska Wola, 24 września 2015 Wyjątkowa podróż po świecie rajstop i pończoch w Złotych Tarasach! W dniach 28 września – 12 października 2015

Informacja prasowa
Zduńska Wola, 24 września 2015
Wyjątkowa podróż po świecie rajstop i pończoch w Złotych Tarasach!

W dniach 28 września – 12 października 2015 r. klienci centrum handlowego Złote Tarasy będą mogli zapoznać się z niezwykłymi pończoszniczymi ciekawostkami. Marka Gatta przygotowała bowiem wyjątkową wystawę historii rajstop, z którą rozpoczyna swój tour po Polsce. Jako pierwsi możliwość zobaczenia wystawy będą mieli właśnie warszawiacy. Zwiedzający „przeniosą się” do czasów, kiedy pończochy nosili wyłącznie mężczyźni, dowiedzą się, dlaczego w okresie przedwojennym promowano pogląd, że od pończoch rosną włosy na nogach i czym było nylonowe szaleństwo. Wystawa zaprezentuje także rajstopowe nowinki technologiczne i modę z wybiegów największych projektantów.

Wystawa Historii Rajstop swój debiut miała podczas warszawskiego festiwalu mody – Warsaw Fashion Street, Wtedy odwiedzający wystawę na zapoznanie się z eksponatami mieli tylko 2 dni. Dlatego marka Gatta wraz ze swoją wystawą postanowiła jeszcze raz odwiedzić stolicę.

Wystawa Historii Rajstop w Złotych Tarasach to niezapomniana podróż po świecie „dzianym” z pończoszanej przędzy. Zwiedzający dowiedzą się kiedy pończochy nosili wyłącznie mężczyźni, dlaczego w okresie przedwojennym promowano pogląd, że od pończoch rosną włosy na nogach oraz kiedy zapanowała moda na nylonowe szaleństwo. Wystawa pokaże też, w jaki sposób kobiety radziły sobie z brakiem pończoch w czasie II wojny światowej, zaprezentuje ulubione rajstopy Marilyn Monroe, kultowe rajstopy w stylu Twiggy i model, bez którego nie odbyłby się żaden Dzień Kobiet w okresie PRL-u. Pojawią się też nowinki technologiczne i rajstopowa moda z wielkich wybiegów – model zaprojektowany przez samą Gosię Baczyńską z motywem taśmy filmowej, który był dopełnieniem kolekcji projektantki na sezon jesień-zima 2015/2016, prezentowanej podczas tegorocznego Paris Fashion Week.

Wystawę będzie można oglądać przez dwa tygodnie – od 28 września do 12 października 2015 r. Znajdzie się na partnerze centrum handlowego – po prawej stronie od wejścia z Dworca Głównego – pod tzw. kopułą.
Wystawa odwiedzi też inne miasta!
Dla wszystkich, którzy nie będą mogli zwiedzić wystawy w Warszawie, Gatta ma dobrą wiadomość. Wystawa odwiedzi poza stolicą, kilka wybranych polskich miast i dodatkowo jej wirtualna odsłona pojawi się na stronie internatowej Gatty. Szczegóły wkrótce!

A to już wiesz?  Już jutro rozdanie nagród LONDON FASHION FILM FESTIVAL!

Więcej informacji na temat marki Gatta na stronie: www.gatta.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy