LIFESTYLE Moda

Trend na lata – skuteczna i stylowa ochrona przed słońcem

Trend na lata – skuteczna i stylowa ochrona przed słońcem
Rosnące oczekiwania konsumentów względem branży modowej sprawiają, że walory estetyczne biorą często górę nad funkcjonalnością czy specyfikacją okularów. Postrzeganie okularów przeciwsłonecznych tylko jako modnego dodatku może mieć negatywne skutki dla zdrowia naszych

Data publikacji: 2019-06-13
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Trend na lata – skuteczna i stylowa ochrona przed słońcem
Kategoria: Moda, LIFESTYLE

Rosnące oczekiwania konsumentów względem branży modowej sprawiają, że walory estetyczne biorą często górę nad funkcjonalnością czy specyfikacją okularów. Postrzeganie okularów przeciwsłonecznych tylko jako modnego dodatku może mieć negatywne skutki dla zdrowia naszych oczu.

Trend na lata – skuteczna i stylowa ochrona przed słońcem Moda, LIFESTYLE - Rosnące oczekiwania konsumentów względem branży modowej sprawiają, że walory estetyczne biorą często górę nad funkcjonalnością czy specyfikacją okularów. Postrzeganie okularów przeciwsłonecznych tylko jako modnego dodatku może mieć negatywne skutki dla zdrowia naszych oczu.

Ciepłe, czerwcowe dni zachęcają do wystawiania twarzy do słońca. Jednak dla oczu jego promieniowanie jest jednym z groźniejszych wrogów. Żeby walka rozstrzygnęła się na naszą korzyść, warto uzbroić się w okulary przeciwsłoneczne, które nie tylko podkreślą nasz styl, lecz zagwarantują właściwą ochronę oczu. 

Moda przepuszczona przez filtr 

Rosnące oczekiwania konsumentów względem branży modowej sprawiają, że walory estetyczne biorą często górę nad funkcjonalnością czy specyfikacją okularów. Postrzeganie okularów przeciwsłonecznych tylko jako modnego dodatku może mieć negatywne skutki dla zdrowia naszych oczu w przyszłości. Brak odpowiedniego zabezpieczenia podczas przebywania na słońcu może prowadzić m.in. do podrażnienia spojówki czy rogówki, a nawet do poważnych chorób. Tymczasem jak wynika z badania na zlecenie Vision Express, aż 83 proc. Polaków nie zawsze chroni oczy przez słońcem okularami z odpowiednim filtrem UV[1]. 

Dynamicznie rozwijające się firmy z segmentu tzw. „szybkiej mody” (ang. fast fashion) oferują przystępne cenowo okulary inspirowane trendami z wybiegów. Jednak przy wyborze, poza ceną, modą oraz upodobaniami estetycznymi należy kierować się przede wszystkim obecnością skutecznych filtrów ochronnych. Szkła okularowe charakteryzują się różnymi filtrami UV – oznaczenia kategorii określają stopień przepuszczanego przez soczewki światła. Na słoneczne dni najlepiej wybrać modele ze szkłami kategorii 3 lub 4, ograniczające w największym stopniu dostęp promieniowania UVA i UVB. Takich rozwiązań na próżno szukać w modowych sieciówkach. 

Po okulary do salonu 

A to już wiesz?  Radzka zdradza swoje pomysły na oszczędzanie #DlaWiększejIdei

Odpowiedni filtr to aspekt dużo istotniejszy niż kształt czy kolor oprawek, jednak da się to pogodzić – wybierając z szerokiej oferty modne okulary ze szkłami o wysokich parametrach ochronnych. Modele z soczewkami o skutecznych filtrach mogą wiązać się z wyższą ceną, ale ich tańsze odpowiedniki są swoistą pułapką dla zdrowia naszych oczu. Jak wynika z tegorocznego badania na zlecenie Vision Express, 34%[1] Polaków za okulary z filtrem UV jest gotowych zapłacić pomiędzy 51 a 100 zł. Trwający sezon wyprzedaży jest dobrym momentem na skorzystanie z okazji cenowych – w tym przedziale cenowym można kupić bezpieczne, profesjonalne okulary przeciwsłoneczne. 

Zanim lato nadejdzie na dobre warto zaopatrzyć się w modny model ze skutecznym filtrem. W profesjonalnym salonie optycznym z szeroką ofertą i profesjonalnym doradztwem można dobrać okulary wedle indywidualnych potrzeb i preferencji.  Będą odpowiednio chronić oczy w dobrym stylu przez cały sezon i pozwolą cieszyć się zdrowymi oczami przez kolejne lata. 

[1] Tamże.

 

[1] Badanie opinii publicznej zrealizowane dla Vision Express metodą CAWI przez IQS Sp. z o. o. w dniach 31 stycznia – 5 lutego 2019 r. na reprezentatywnej próbie 1600 Polaków. 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Trend na lata – skuteczna i stylowa ochrona przed słońcem Moda, LIFESTYLE - Rosnące oczekiwania konsumentów względem branży modowej sprawiają, że walory estetyczne biorą często górę nad funkcjonalnością czy specyfikacją okularów. Postrzeganie okularów przeciwsłonecznych tylko jako modnego dodatku może mieć negatywne skutki dla zdrowia naszych oczu.
Hashtagi: #Moda #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy