LIFESTYLE Moda

Nowy numer „Vogue Polska”: Nicole Kidman, Joanna Rajkowska, Valentino

Nowy numer „Vogue Polska”: Nicole Kidman, Joanna Rajkowska, Valentino
Śródziemnomorskie słońce, przejrzysta woda, wakacyjny luz. Sesja okładkowa podwójnego wydania „Vogue Polska” powstała na

Data publikacji: 2019-06-13
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Nowy numer „Vogue Polska”: Nicole Kidman, Joanna Rajkowska, Valentino
Kategoria: Moda, LIFESTYLE

Śródziemnomorskie słońce, przejrzysta woda, wakacyjny luz. Sesja okładkowa podwójnego wydania „Vogue Polska” powstała na Ibizie.

Nowy numer „Vogue Polska”: Nicole Kidman, Joanna Rajkowska, Valentino Moda, LIFESTYLE - Śródziemnomorskie słońce, przejrzysta woda, wakacyjny luz. Sesja okładkowa podwójnego wydania „Vogue Polska” powstała na Ibizie.

Przed obiektywem Chrisa Collsa stanęła litewska modelka Edita Vilkevičiūtė, którą odwiedziliśmy w jej hiszpańskim domu, gdzie odpoczywa w przerwie między kampaniami i pokazami mody.

Zanim została modelką, z osobowości branży słyszała tylko o Naomi Campbell i Claudii Schiffer. Dzisiaj elitarny portal Models.com zalicza Litwinkę do ikon branży, a ona sama ma na koncie kampanie dla największych światowych marek i sesje okładkowe dla najważniejszych magazynów mody. W 2006 roku wzięła udział w konkursie dla modelek, który zorganizowano w nadmorskiej miejscowości, gdzie spędzała wakacje z rodzicami. Błyskawicznie zadebiutowała na wybiegu Just Cavalli, by chwilę później pojawić się na łamach francuskiego „Vogue’a”. Prywatnie 30-letnia Edita dwa lata temu poślubiła Björna Frederica Gerlinga. Ceremonia odbyła się w miejscowości Montalcino w Toskanii, a panna młoda miała na sobie zwiewną kreację gruzińskiej projektantki. W wakacyjnym wydaniu „Vogue Polska” top modelka pozuje m.in. w projektach Gucci, Saint Laurent, Maison Margiela czy Max Mara.

Australijska aktorka i zdobywczyni Oscara za rolę w filmie „Godziny” to kolejna bohaterka naszego wakacyjnego numeru. Nicole Kidman, która gra w kilku filmach rocznie, aktualnie możemy podziwiać na małym ekranie w hitowej produkcji HBO „Wielkie kłamstewka”. Serial, który doczekał się drugiego sezonu, to opowieść o pięciu kobietach z małego kalifornijskiego miasteczka, które skrywają mroczną tajemnicę. Kidman w serialu wciela się w postać Celeste White, która wiedzie z pozoru perfekcyjne życie. Piękna willa z widokiem na ocean, dwoje dzieci i przystojny mąż, który za zamkniętymi drzwiami zmienia się w oprawcę. Kwestie przemocy wobec kobiet są zresztą bliskie aktorce, która od 2006 roku jest Ambasadorką Dobrej Woli ONZ. Produkcja i praca przy serialu zbliżyły do siebie Kidman i jej koleżanki z planu: Reese Witherspoon, Zoe Kravitz i Shailene Woodley. Kobiety zaprzyjaźniły się, a sam serial stał się nie tylko hołdem dla silnych kobiet, ale także produkcją poruszającą problemy macierzyństwa.

A to już wiesz?  Najwolniejsze targi polskich projektantów w wersji plenerowej!

Polak laureatem najważniejszej nagrody dziennikarskiej świata? Antoni Słodkowski tuż po maturze wyjechał z rodzinnej Łodzi. Najpierw studiował japonistykę w Londynie, by następnie przeprowadzić się do Tokio na staż w tamtejszej agencji Reuters. W tym roku on i jego zespół dziennikarzy w Mjanmie otrzymali Pulitzera. Nagroda dotyczyła serii poruszających tekstów o czystkach etnicznych w tej części Azji dokonywanych przez wojsko i lokalnych buddystów. Z 32-letnim reporterem, który opowiedział „Vogue Polska”, skąd się wzięła jego fascynacja Azją, i o tym, dlaczego odgraża się, że za kilka lat będzie go trzeba szukać w Ameryce Południowej, rozmawiała Anna Sańczuk.

W dwugłosie Dorota Kolak, aktorka filmowa i teatralna od 40 lat związana z Teatrem Wybrzeże, rozmawia z Eweliną Marciniak, reżyserką teatralną, która w swojej pracy nie boi się walczyć ze stereotypami, także tymi związanymi z ciałem i nagością. Artystki dzielą się swoimi doświadczeniami i we wspólnej rozmowie poruszają temat cielesności, który dla każdej z nich wykracza daleko poza sfery zawodowe. Obie podkreślają, że swoboda związania z cielesnością może być nieskończonym źródłem siły i odwagi.

Ale to tylko przedsmak tego, co znajdziecie w wakacyjnym wydaniu „Vogue Polska”. W dziale kultury rozmawiamy z Jaśminą Polak i Sebastianem Fabijańskim, odtwórcami głównych ról w filmie „Mowa ptaków”. Ona – aktorka teatralna, okrzyknięta twarzą nowego pokolenia, on rozchwytywany aktor filmowy i telewizyjny, który nie stroni od kasowych produkcji. Spotkali się na planie filmu Xawerego Żuławskiego na podstawie scenariusza Andrzeja Żuławskiego. – Duch Andrzeja unosił się nad tym przedsięwzięciem. Mieliśmy istne wakacje z duchami – wyznała Jaśmina w rozmowie z Agatą Michalak. Artystyczny eksperyment, przy którym trudno mówić o klasycznej fabule, przypomina wycieczkę po osobistym świecie Andrzeja Żuławskiego. Przyglądamy się również wystawie „Balenciaga y la pintura española”, która już od 18 czerwca będzie dostępna dla zwiedzających w Muzeum Thyssen-Bornemisza w Madrycie, a także wystawie „Niebezpieczne ujęcia”, która pozwoli prześledzić fotografię polskiej mody od dwudziestolecia międzywojennego, przez PRL, do dziś. Rozmawiamy ponadto z brytyjską artystką Quentin Jones, która specjalnie dla „Vogue Polska” sfotografowała najmodniejsze dodatki sezonu i – zainspirowana polską szkołą plakatu – wykonała ze zdjęć kolaże. Dyrektor kreatywna „Vogue Polska” w Migawkach opowiada z kolei o swoich podróżach do Meksyku, kraju pełnego kontrastów. Nie zapominamy o dziale urody, gdzie w wakacyjnym wydaniu przestrzegamy, jak chronić naszą skórę przed różnymi rodzajami światła słonecznego, także przed podczerwienią i tzw. światłem widzialnym, oraz przybliżamy japoński masaż kobido.

A to już wiesz?  Maturzyści zebrali nakrętki dla Fundacji „Pomóż Im”

Najnowszy, wakacyjny numer Vogue Polska w kioskach już 13 czerwca.

Vogue Polska to dwudziesta trzecia edycja magazynu na całym świecie. Poza numerem wakacyjnym, lipcowo-sierpniowym, wszystkie pozostałe ukazują się co miesiąc. Cena egzemplarzowa to 16,90 zł. Wydawcą Vogue Polska jest spółka Visteria założona przez Kasię Kulczyk.

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Nowy numer „Vogue Polska”: Nicole Kidman, Joanna Rajkowska, Valentino Moda, LIFESTYLE - Śródziemnomorskie słońce, przejrzysta woda, wakacyjny luz. Sesja okładkowa podwójnego wydania „Vogue Polska” powstała na Ibizie.
Hashtagi: #Moda #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy