LIFESTYLE Moda

StartUp z Poznania spełnia marzenia kobiet

StartUp z Poznania spełnia marzenia kobiet
GoClo, nowa marka na rynku modowym wprowadziła legginsy wspomagające walkę z nadmierną tkanką tłuszczową i uporczywym

Data publikacji: 2018-04-24
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: StartUp z Poznania spełnia marzenia kobiet
Kategoria: Moda, LIFESTYLE

GoClo, nowa marka na rynku modowym wprowadziła legginsy wspomagające walkę z nadmierną tkanką tłuszczową i uporczywym cellulitem.

StartUp z Poznania spełnia marzenia kobiet Moda, LIFESTYLE - GoClo, nowa marka na rynku modowym wprowadziła legginsy wspomagające walkę z nadmierną tkanką tłuszczową i uporczywym cellulitem.

GoClo, nowa marka na rynku modowym wprowadziła legginsy wspomagające walkę z nadmierną tkanką tłuszczową i uporczywym cellulitem. Działanie innowacyjnych „inteligentnych tekstyliów” potwierdzone zostało w badaniach przeprowadzonych przez Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich we współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Poznaniu. Wśród 73% badanych – użytkowniczek legginsów GoClo – wykazano poprawę jędrności skóry ud, a blisko 60% kobiet zauważyła zmniejszenie występowania cellulitu.

Problem z cellulitem to problem niemalże każdej kobiety. Bardzo ciężko się go pozbyć, ale ważne jest by walczyć z nim na wielu płaszczyznach. Dlatego bez względu na wiek i wagę, jeśli chcemy zawalczyć o zdrową, jędrną skórę musimy ją odżywić i pobudzić krążenie. Regularny wysiłek fizyczny oraz zbilansowaną dietę warto wesprzeć innowacyjnymi produktami. Firma GoClo, proponuje rozwiązanie wykorzystujące technologię smart textiles, czyli inteligentnych tkanin. Są to materiały reagujące na bodźce zewnętrzne (np. temperatura, naprężenie, ciśnienie), aby zmienić swoje parametry. GoClo wbudowuje w strukturę swoich materiałów mikrokapsułki z czynnymi komponentami, aby dostarczyć skórze składniki, których często brakuje w zwykłej diecie czy pielęgnacji. Są to tzw. „Body Slim Complex”, zawierające: witaminę E, skondensowane cenne wyciągi z alg czerwonych, masła shea i morszczyna pęcherzykowatego.

Poprawia jędrność skóry

– To pierwsze tego typu rozwiązanie w Polsce, które długo analizowaliśmy zlecając szereg badań do niezależnych ośrodków naukowych i instytucji badawczych. Wierzymy w to co tworzymy i udowadniamy niesamowity potencjał dermotekstyliów – wyjaśnia Kamila Gródecka z firmy GoClo. – Jak pokazują wyniki badań, aż 73% kobiet, po 8 tygodniach używania naszych leginsów wskazało na  poprawę jędrności skóry ud, a blisko 60% kobiet zauważyła zmniejszenie występowania cellulitu – dodaje.

A to już wiesz?  Magia świątecznych stylizacji

Badanie przeprowadzono przez Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w pracowni Kosmetologii w Katedrze i Zakładzie Naturalnych Surowców Leczniczych i Kosmetycznych Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Analiza wyników pomiarów wykonanych aparatem Cutiscan wykazała poprawę jędrności skóry u 73% badanych. W opinii kobiet użytkujących legginsy antycellulitowe przez okres 8 tygodni, wyrób korzystnie wpływa na nawilżenie skóry (53%), zmniejsza występowanie cellulitu (57%) jest wygodny i przyjemny w użytkowaniu. Osiem na dziesięć kobiet podkreśliło fakt wygładzenia skóry.

Mikrokapsułki spalające tłuszcz 

Z badań Instytutu Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich wynika, że rozwiązania zastosowane w legginsach GoClo spełniają swoje funkcje stwarzając korzystne warunki do spalania tkanki tłuszczowej i walki z cellulitem. Dzieje się to dzięki naniesieniu na powierzchnię dzianiny roztworu mikrokapsuł z unikalnymi substancjami aktywnymi, które nie ulegają wymywaniu się przy traktowaniu wodą, co oznacza długotrwałe uwalnianie tych substancji w kontakcie ze skórą użytkownika. Starannie opracowane składniki aktywne zawarte w legginsach czyli tzw. „Body Slim Complex” kompleksowo walczą z niedoskonałościami skóry, a są to:

morszczyn pęcherzykowaty – jest to prawdziwy pogromca cellulitu. Pobudza rozkład tkanki tłuszczowej i zapobiega gromadzeniu się nowej. Wygładza, ujędrnia, intensyfikuje proces redukcji tkanki tłuszczowej i cukrów w organizmie.
wyciąg z czerwonych alg – ma silne działanie wyszczuplające. Pobudza krążenie krwi, dzięki czemu przyśpiesza spalanie tłuszczu, ujędrnia skórę, likwiduje uczucie ciężkich nóg. Algi mają zbawienny wpływ na wrażliwą skórę – łagodzą podrażnienia i stymulują mikrocyrkulację, co zmniejsza skłonność naczynek do pękania.
masło shea – odpowiada za głębokie nawilżenie, między innymi dzięki zawartości witaminy A. Stymuluje też produkcję kolagenu, dlatego poprawia elastyczność skóry. Jest bardzo odżywcze, a jednocześnie łagodne i nie uczula. Zmniejsza cellulit i rozstępy.
witamina E – zwana witaminą młodości. Jako silny antyutleniacz posiada właściwości regenerujące i wpływa na prawidłową wydolność mięśni. Przyspiesza kuracje antycellulitowe.

A to już wiesz?  Wiosenne kwiaty, mikro wzory - wiosna lato 2017: kulisy sesji

Śpij i chudnij

Zawartość mikrokapsułek jest uwalniana pod wpływem naprężeń mechanicznych oraz  temperatury ciała. Dlatego ważne jest,  by przylegały one do skóry. Ciepło generowane pod  kołdrą  podczas snu powoduje dodatkowe wzmożenie ich działania. W legginsach należy spać codziennie – w tym wypadku systematyczność jest kluczowa dla uzyskania zadawalających efektów.

Najlepszą metodą nanoszenia mikrokapsułek na wyroby tekstylne jest napawanie i właśnie ta metoda została zastosowana w przypadku legginsów GoClo. Dzięki temu działanie mikrokapsułek w nich zawartych jest na najwyższym poziomie a produkt zasługuje na klasę Premium. Połączenia mikrokapsułek z wyrobem tekstylnym pozostaje trwałe od kilku do kilkunastu prań, w zależności od zastosowanego stężenia substancji aktywnych. Legginsy wykonane  są z najlepszej jakości bawełny, dzięki czemu są bardzo miękkie i miłe w dotyku, a dodatek lycry sprawia, że dopasowują się do każdej sylwetki. Wyrób korzystnie wpływa na nawilżenie skóry, zmniejsza występowanie cellulitu, jest wygodny i przyjemny w użytkowaniu.

O FIRMIE:

GoClo jest polską marką, która przy współpracy z cenionymi laboratoriami europejskimi oferuje produkty odzieżowe wspomagające poprawę sylwetki w sposób szybki, komfortowy i bezpieczny. Produkty łączą ze sobą komfortowe materiały z wyselekcjonowanymi mikrokapsułkami najwyższej jakości.

https://goclo.pl/
 

O BADANIACH:

Badania prowadzone były przez Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Poznaniu we współpracy z Zakładem Profilaktyki Chorób Skóry Katedry Geriatrii i Gerontologii, Katedrą i Zakładem Naturalnych Surowców Leczniczych i Kosmetycznych Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz Katedrą Materiałoznawstwa, Towaroznawstwa i Metrologii Włókienniczej Politechniki Łódzkiej. W celu dokonania obiektywnej oceny odziaływania legginsów na skórę, przedmiotowe legginsy poddane zostały badaniom fizyko-chemicznym w Laboratoriach Włókienniczych oraz badaniom użytkowania z udziałem 30 ochotniczek.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
StartUp z Poznania spełnia marzenia kobiet Moda, LIFESTYLE - GoClo, nowa marka na rynku modowym wprowadziła legginsy wspomagające walkę z nadmierną tkanką tłuszczową i uporczywym cellulitem.
Hashtagi: #Moda #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy