zakiet.pl

SOFITEL WROCLAW OLD TOWN ZAPRASZA NA WYJĄTKOWĄ WYSTAWĘ. POWSTAŁA WE WSPÓŁPRACY ZE SZKOŁĄ ARTYSTYCZNEGO PROJEKTOWANIA UBIORU

SOFITEL WROCLAW OLD TOWN ZAPRASZA NA WYJĄTKOWĄ WYSTAWĘ. POWSTAŁA WE WSPÓŁPRACY ZE SZKOŁĄ ARTYSTYCZNEGO PROJEKTOWANIA UBIORU
Warszawa, 23 grudnia 2019 r. SOFITEL WROCLAW OLD TOWN ZAPRASZA NA WYJĄTKOWĄ WYSTAWĘ. POWSTAŁA WE WSPÓŁPRACY ZE SZKOŁĄ ARTYSTYCZNEGO PROJEKTOWANIA UBIORU Art de Noël, czyli

Warszawa, 23 grudnia 2019 r.

SOFITEL WROCLAW OLD TOWN ZAPRASZA NA WYJĄTKOWĄ WYSTAWĘ. POWSTAŁA WE WSPÓŁPRACY ZE SZKOŁĄ ARTYSTYCZNEGO PROJEKTOWANIA UBIORU

Art de Noël, czyli celebracja Bożego Narodzenia jest dla Sofitel Hotels & Resort jednym z najważniejszych wydarzeń. Przybierając w tym roku magiczny i niepowtarzalny motyw przewodni w postaci Christmas Couture nawiązujący do francuskich korzeni Sofitel oraz filozofii Live the French Way, pokazała, że moda ma wiele wymiarów i na święta może obejmować również wystrój hoteli. O krok dalej poszedł Sofitel Wroclaw Old Town, który poza niebanalnymi, pełnymi modowych skojarzeń dekoracjami zaprasza również gości hotelowych oraz mieszkańców Wrocławia na wyjątkową wystawę ubrań z kolekcji „Oculus” autorstwa Alexandry Kustra. Postała ona we współpracy z krakowską Szkołą Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU.

Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia gościom Sofitel Wroclaw Old Town upłyną nie tylko w wyjątkowej rodzinnej atmosferze. Wszystko za sprawą niezwykłej, świątecznej dekoracji, jaką niemal na każdym kroku dostrzec można w hotelowych wnętrzach. Tych, którzy choć na chwilę zdecydują się wstąpić do Sofitel Wroclaw Old Town witać będzie niezwykła choinka w kształcie sukienki z długim trenem. Jej wygląd inspirowany był światem Haute Couture, dzięki któremu dostrzec można obecną w hotelu francuską radość z życia, a także doświadczyć ponadczasowej elegancji.
Pozostałe, widoczne w Sofitel Wroclaw Old Town dekoracje podkreślają ścisłe powiązanie z modą – łączy je zabytkowa maszyna do szycia i stojąca na niej tiulowe choinki. Całość dopełniają także bombki w kształcie flakoników z perfumami i imitujące perełki dekoracje.

Duch Notre Dame w Sofitel Wrocław Old Town

To jednak nie wszystkie atrakcje, jakie dla swoich gości i osoby odwiedzające hotel przygotował Sofitel Wroclaw Old Town. Wybierając się na świąteczny spacer po ulicach wrocławskiej starówki warto choć na chwilę zajrzeć do środka hotelu i obejrzeć niezwykłą, przygotowaną przez Alexandrę Kustra, absolwentkę Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU w Krakowie wystawę ubrań z kolekcji Oculus. Inspiracją do jej powstania była paryska katedra Notre Dame. Zwiewne, lejące i miękkie tkaniny nawiązują do ubioru świętych z witraży katedry. Wszystko utrzymane jest w mrocznej, oddającej klimat sakralny kolorystyce oraz dodającemu tajemniczości fioletowi. Okrągłe kształty i konstrukcja bezpośrednio nawiązują do wyglądu witraży i rozet w katedrze. Plisowania i odkryte ramiona natomiast podkreślają kobiecość i zmysłowość. Łącząc elementy, kultury i mody, wystawa doskonale wpisuje się w filozofię marki Sofitel zapraszając gości do świata nowoczesnego francuskiego Art de vivre.

A to już wiesz?  Jeans(L)ove stylizacje bo są takie rzeczy, które nie wychodzą z mody…

Wystawa kolekcji Oculus Alexandry Kustra, absolwentki Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU w Krakowie, dostępna jest dla oglądających do 6 stycznia 2020 r. Wstęp i możliwość zapoznania się z twórczością artystki jest bezpłatny.

Posiadająca międzynarodową renomę Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie, przy współpracy której odbywa się wystawa, od 25 lat kształci projektantów mody. Przy SAPU funkcjonuje Fashion College. Zajęcia odbywają się tam w języku angielskim dla studentów z wielu krajów świata. Szkoła od 10 lat organizuje również Cracow Fashion Week. Odbywa się wtedy pokaz dyplomowy absolwentów, prezentowane są kolekcje innych europejskich ośrodków kształcących projektantów mody. W krakowskich szkołach artystycznych można również uczyć się fotografii, projektowania wnętrz, aktorstwa, choreografii oraz visual merchandisingu.

Sofitel Wroclaw Old Town, ul. Świętego Mikołaja 67, Wrocław.
O Marce Sofitel

Sofitel Hotels & Resorts to marka hoteli będących ambasadorem nowoczesnego francuskiego stylu życia, kultury i sztuki na całym świecie. Założona w 1964 r., jest pierwszą międzynarodową marką luksusowych hoteli wywodzącą się z Francji. Oferuje ponad 120 eleganckich i wyjątkowych hoteli w najbardziej cenionych miejscach na świecie. Emanując wyrafinowanym i dyskretnym wyczuciem nowoczesnego luksusu, zawsze łączy odrobinę francuskiej dekadencji z lokalną kulturą. Kolekcja Sofitel obejmuje takie godne uwagi hotele jak Sofitel Paris Le Faubourg, Sofitel London St James, Sofitel Monachium Bayerpost, Sofitel Rio de Janeiro Ipanema, Sofitel Washington DC Lafayette Square, Sofitel Sydney Darling Harbour i Sofitel Bali Nusa Dua Beach Resort. Sofitel jest częścią grupy Accor, światowego lidera w dziedzinie podróży i stylu życia, która zaprasza gości do odkrywania wyjątkowych doznań w ponad 4 900 hotelach, ośrodkach wypoczynkowych i rezydencjach, a także około 10 000 najlepszych domów prywatnych na całym świecie.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy