Wiadomości

Otwarte serca, czyli jak pomóc opuszczonym dzieciom poczuć magię świąt

Otwarte serca, czyli jak pomóc opuszczonym dzieciom poczuć magię świąt
Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim nasza skłonność do wspierania przeróżnych akcji charytatywnych systematycznie rośnie. W Polsce jest wiele organizacji, które możemy wesprzeć. Jedną z nich jest Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce, które pomaga dzieciom opuszczonym i osieroconym, zapewniając im rodzinę zastępczą.Dziecko powinno mieć szczęśliwe dzieciństwo. Żyć beztrosko w miłości i szacunku, z dala od problemów dorosłych. Każde dziecko ma prawo do rodziny, która kształtuje poczucie własnej wartości, charakter. Ale rzeczywistość nie zawsze jest tak piękna. Wiele rodzin nie tyle przeżywa kryzys, potrzebując pomocy specjalistów - są rodziny, w których dzieci po prostu żyć nie mogą. Dom z ciepłem życzliwych im osób zapewnia Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce.„Wioska Dziecięca jest to osiedle kilkunastu domów. W każdym mieszka osobna rodzina, która składa się z mamy, taty i pięciorga, czasem nawet ośmiorga dzieci. Te dzieci są po bardzo trudnych przejściach, z bagażem doświadczeń, którego nie udźwignąłby niejeden dorosły. Dzieci z rodzin, w których był

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim nasza skłonność do wspierania przeróżnych akcji charytatywnych systematycznie rośnie. W Polsce jest wiele organizacji, które możemy wesprzeć. Jedną z nich jest Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce, które pomaga dzieciom opuszczonym i osieroconym, zapewniając im rodzinę zastępczą.

Dziecko powinno mieć szczęśliwe dzieciństwo. Żyć beztrosko w miłości i szacunku, z dala od problemów dorosłych. Każde dziecko ma prawo do rodziny, która kształtuje poczucie własnej wartości, charakter. Ale rzeczywistość nie zawsze jest tak piękna. Wiele rodzin nie tyle przeżywa kryzys, potrzebując pomocy specjalistów – są rodziny, w których dzieci po prostu żyć nie mogą. Dom z ciepłem życzliwych im osób zapewnia Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce.

?Wioska Dziecięca jest to osiedle kilkunastu domów. W każdym mieszka osobna rodzina, która składa się z mamy, taty i pięciorga, czasem nawet ośmiorga dzieci. Te dzieci są po bardzo trudnych przejściach, z bagażem doświadczeń, którego nie udźwignąłby niejeden dorosły. Dzieci z rodzin, w których był alkohol, gdzie była przemoc. Dzieci, które nie dojadały, były bardzo biedne. I rodzice SOS są tak naprawdę po to, żeby dać dużo miłości; pracują z nimi po to, by wyrosły na wartościowych członków społeczeństwa? ? podkreśla Anna Choszcz-Senrowska ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

Jednak w pomoc podopiecznym Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce może włączyć się każdy z nas. Szczególnie teraz, gdy w przedświątecznej gorączce nasza wrażliwość na cierpienie drugiego człowieka wzrasta. Możliwości jest kilka.

Od listopada prowadzona jest akcja ?Świąteczny sygnał SOS?, którą honorowym patronatemobjęła małżonka Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, Anna Komorowska. Celem akcji jest zebranie funduszy na rodzinne święta dla porzuconych i osieroconych dzieci, a także na zorganizowanie takich samych świąt biednym dzieciom z wielodzietnych rodzin.

Jeśli chce się być św. Mikołajem, i to dosłownie, można dzieciom podarować prezent. W jaki sposób? Bardzo prosto – podpowiada Anna Choszcz- Sendrowska. ?Wystarczy wejść na stronę internetową Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Wybrać prezent, który znajdzie się pod choinką, wpłacając darowiznę. Mamy też akcję dla firm. To jest akcja kartek świątecznych.?

A to już wiesz?  Dajmy odetchnąć podłodze po Świętach

W zeszłym roku 12 tysięcy osób pomogło podopiecznym Wiosek Dziecięcych. W tym roku zapewne również dzięki nam dzieci będą mogły poczuć magię świąt. A największym podziękowaniem będzie ich uśmiech. Ale akcji charytatywnych jest naprawdę dużo, o zróżnicowanym zasięgu i warto pomagać ? nie tylko od święta.

Źródło videoPR.pl. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy