zakiet.pl

Modne oprawki, czyli dodatek must have na sezon wiosna/lato 2018

03/28/18 Modne oprawki, czyli dodatek must have na sezon wiosna/lato 2018 Ten jeden dodatek może całkowicie odmienić wygląd. Modne oprawki! Ważne, żeby oprócz wpisywania się

03/28/18

Modne oprawki, czyli dodatek must have na sezon wiosna/lato 2018

Ten jeden dodatek może całkowicie odmienić wygląd. Modne oprawki! Ważne, żeby oprócz wpisywania się w najnowsze trendy, były też odpowiednio dopasowane.
Wiosna to najlepszy czas na zmianę wizerunku. Dobrze dobrane okulary, które podkreślają nasz typ urody i styl, często stają się naszym znakiem charakterystycznym. A jeśli nie masz wady wzroku, to w tym sezonie możesz postawić na zerówki w modnych oprawkach.

Okulary nie tylko dodają naszemu wizerunkowi wyrazistości, ale też wysyłają naszemu otoczeniu pozytywne komunikaty na nasz temat. Badania udowodniły, że osoby w okularach są odbierane jako mądrzejsze, szczere, godne zaufania i co ciekawe, jako te, którym się lepiej wiedzie w życiu zawodowym.

Rok 2018 to przede wszystkim nowe wariacje na temat ulubionych klasyków. Transparentne i geometryczne oprawki, styl retro i kryształowe elementy lub oryginalne zauszniki. Bardzo modne są odcienie brązu i beżu, wszelkiego rodzaju mozaiki i łączenia kolorów. Klasyka połączona z nowoczesnością.
-Edyta Sadowska z Kodano.pl

Jeżeli chcesz, żeby modne okulary stały się Twoim znakiem rozpoznawczym, koniecznie zadbaj by były dobrze dobrane – zarówno do kształtu twarzy, jak i typu urody.

Wielkość ma znaczenie

Wybierając okulary, powinniśmy zwrócić uwagę na ich wielkość. Muszą pasować do naszej twarzy – małe okulary na dużej twarzy lub duże na bardzo małej mogą wyglądać groteskowo. Jeżeli mamy podłużną twarz, będą pasować nam oprawki wysokie, które optycznie ją skrócą.

W przypadku, kiedy chcemy wyszczuplić szerokie rysy, musimy unikać wąskich okularów, które dodatkową podkreślają tę cechę. Oprawki mogą też pomóc nam ukryć długi nos – wystarczy, że będziemy unikać modeli małych, z wysoko osadzonym mostkiem.

Typ urody, a kolor oprawek

Barwa oprawek powinna pasować do koloru naszych włosów i brwi. Jeżeli mamy włosy w kolorze ciemnego brązu, czerni lub siwe, możemy wybrać okulary w kolorze czarnym, czerwonym lub srebrnym. Natomiast jeżeli nasze pasma są w odcieniach blondu i rudości, powinniśmy spróbować modeli w kolorach brązowych i złotych. Popielaty blond bardzo dobrze komponuje się z metalowymi, srebrnymi oprawkami.

A to już wiesz?  Kolekcja Retro by Etam - zadaj szyku w stylu retro… na plaży!

Nasz typ urody i kolor oprawek powinny tworzyć harmonijną całość, ale nie jest to sztywna reguła, której trzeba się trzymać za wszelką cenę. Jeżeli mamy ochotę na oprawki w odważnym kolorze i dobrze się w nich czujemy, powinniśmy się kierować własnym stylem. Najbardziej uniwersalne i jednocześnie eleganckie są oprawki naśladujące szylkret – pasują do każdego typu urody, ponieważ mieszają się tam różne kolory – od żółtych aż po czerń.

Trójkąty i kwadraty

Zanim wybierzemy odpowiedni model okularów, powinniśmy zastanowić się, jaką mamy twarz – owalną, okrągłą, kwadratową, prostokątną czy trójkątną. To ważne, ponieważ kształt oprawek powinniśmy dobrać do twarzy na zasadzie kontrastu.

Jeżeli mamy twarz owalną, jesteśmy szczęściarzami – będziemy dobrze wyglądać w większości modeli okularów. Musimy jednak pamiętać, że jeżeli nasze rysy są jednocześnie wyjątkowo podłużne, powinniśmy wybrać oprawki wysokie.

Twarz okrągła najlepiej prezentuje się w okularach prostokątnych i o jak najbardziej kanciastych kształtach. Ten typ oprawek zupełnie nie pasuje do kwadratowych rysów, które wymagają zaokrąglonych modeli. Musimy też pamiętać, że nie możemy wybrać okularów bardzo wąskich, ponieważ one dodatkowo poszerzą naszą twarz.

Lekko zaokrąglone oprawki pasują też osobom, które mają twarz trójkątną, czyli taką, która charakteryzuje się szerokim czołem i wąskim podbródkiem. Natomiast jeżeli mamy rysy podłużne, z wyraźnie zarysowanym czołem i szczęką, powinniśmy wybrać wysokie oprawki, które będą podkreślać środkową część twarzy. Do tego typu urody wyjątkowo pasują też szerokie zauszniki, które optycznie skracają twarz.

Gdy wybierzesz już kolor, kształt i wielkość okularów, warto sprawdzić jeszcze, czy po założeniu nie mamy np. tzw. efektu podwójnych brwi – górna krawędź oprawek powinna w całości lub częściowo pokrywać się z ich linią. Rozwiązaniem może być Wirtualne Lustro, do którego można wgrać swoje zdjęcie i przymierzać niezliczoną ilość oprawek lub Domowa Przymierzalnia, która umożliwia bezpłatne testowanie wybranych okularów w domu aż do 10 dni.

A to już wiesz?  OCHNIK świętuje 30. urodziny!

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy