LIFESTYLE Moda

Męska moda. Motywy patriotyczne na fali

Męska moda. Motywy patriotyczne na fali
Podobizny Żołnierzy Wyklętych, kotwica Polski Walczącej, herb II Rzeczypospolitej, symbol Związku Jaszczurczego czy odznaka Dywizjonu 303 – to tylko niektóre z motywów, które często spotkać można na koszulkach, bluzach oraz innych elementach

Data publikacji: 2015-11-09
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Męska moda. Motywy patriotyczne na fali
Kategoria: Moda, LIFESTYLE

Podobizny Żołnierzy Wyklętych, kotwica Polski Walczącej, herb II Rzeczypospolitej, symbol Związku Jaszczurczego czy odznaka Dywizjonu 303 – to tylko niektóre z motywów, które często spotkać można na koszulkach, bluzach oraz innych elementach ubioru.

Męska moda. Motywy patriotyczne na fali Moda, LIFESTYLE - Podobizny Żołnierzy Wyklętych, kotwica Polski Walczącej, herb II Rzeczypospolitej, symbol Związku Jaszczurczego czy odznaka Dywizjonu 303 – to tylko niektóre z motywów, które często spotkać można na koszulkach, bluzach oraz innych elementach ubioru.

Podobizny Żołnierzy Wyklętych, kotwica Polski Walczącej, herb II Rzeczypospolitej, symbol Związku Jaszczurczego czy odznaka Dywizjonu 303 – to tylko niektóre z motywów, które często spotkać można na koszulkach, bluzach oraz innych elementach ubioru. Moda na patriotyczną odzież jest zauważalna, szczególnie wśród męskiej części społeczności, już od kilku lat i zatacza coraz to szersze kręgi.

W ofertach marek specjalizujących się w produkcji patriotycznych ubrań można obecnie znaleźć setki różnych propozycji. Tymczasem jeszcze dziesięć lat temu wybór był niewielki, a jakość wykonania takich produktów z reguły słaba. Teraz na rynku prężnie działają dwie polskie marki – Surge Polonia oraz Red is Bad, których produkowana nad Wisłą odzież charakteryzuje się nie tylko dobrym wykonaniem, ale też wysokimi walorami estetycznymi. Pierwszą polską marką odzieży patriotycznej jest Surge Polonia – firmę oficjalnie założono 11 listopada 2011 r.

Stawiające na motywy patriotyczne marki produkują swoje ubrania w Polsce. Przykładowo, Surge Polonia całość produkcji realizuje w Łodzi, czyli historycznej stolicy polskiego włókiennictwa. Jak informuje producent, w cyklu wytwarzania zwykłej koszulki z krótkim rękawem udział bierze aż kilkadziesiąt osób, w tym m.in. dziewiarze, krojczy, graficy, drukarze oraz szwaczki, a taka koszulka powstaje z wysokiej jakości – produkowanej wyłącznie na zamówienie – dzianiny.

Moda na patriotyzm

Na fali rosnącego zainteresowania dominujące marki znacznie poszerzyły swoją ofertę – poza koszulkami i bluzami, to już także spodnie, kurtki oraz wiele innych dodatków. Pojawiły się też serie dedykowane kobietom i dzieciom.

A to już wiesz?  Ofensywa marek w Magnolia Park

„Sukces patriotycznych marek odzieżowych jest efektem kilku czynników. Od dłuższego czasu, szczególnie wśród młodych osób, coraz większym powodzeniem cieszy się polska historia. Nie bez znaczenia jest też wzrost popularności szeroko pojętych idei prawicowych czy niepodległościowych. Rzecz jasna, to nie byłoby jednak wystarczające, by zyskać popularność. Co warte zaznaczenia, duża część takich ubrań cechuje się designem na bardzo wysokim poziomie. Poszczególne motywy są po prostu atrakcyjne wizualnie, co w połączeniu ze wzrostem nastrojów patriotycznych oraz dużym zaciekawieniem historią Polski przekłada się na spory popyt na tego typu ubrania” – komentuje ekspert serwisu broń.pl, Piotr Pietrzykowski.

Główne marki patriotycznej odzieży nawiązują oczywiście bezpośrednio do historii i patriotyzmu. Red is Bad reklamuje się jako „marka dla ceniących wolność i dumnych z polskiej historii”. Z kolei Surge Polonia, której łacińska nazwa oznacza „Powstań Polsko”, określa swoje główne cele tak: „Chcemy promować ideę nowoczesnego patriotyzmu oraz dowieść, że patriotyzm może być zarówno ciekawy, jak i niezwykle inspirujący”.

„Koszulki czy bluzy z motywami patriotycznymi mogą pełnić ciekawą funkcję edukacyjną – jako swego rodzaju zachęta do większego zainteresowania się historią Polski. Moda należy do kultury masowej. Dlatego np. koszulka z motywem nawiązującym do powstania warszawskiego, Dywizjonu 303, Żołnierzy Wyklętych czy Narodowych Sił Zbrojnych to interesujący element mogący tylko pozytywnie wpłynąć na popularyzację historii naszego kraju” – dodaje Piotr Pietrzykowski.

Jak ocenia ekspert serwisu broń.pl, pojawienie się patriotycznych motywów w modzie to obecnie jedynie część szerszej fali powrotu do wartości patriotycznych, którą widać także m.in. w muzyce, czytelnictwie, filmach i serialach.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Męska moda. Motywy patriotyczne na fali Moda, LIFESTYLE - Podobizny Żołnierzy Wyklętych, kotwica Polski Walczącej, herb II Rzeczypospolitej, symbol Związku Jaszczurczego czy odznaka Dywizjonu 303 – to tylko niektóre z motywów, które często spotkać można na koszulkach, bluzach oraz innych elementach ubioru.
Hashtagi: #Moda #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy