LIFESTYLE Moda

KOLEKCJA NIKE BEAUTIFUL X POWERFUL

KOLEKCJA NIKE BEAUTIFUL X POWERFUL
Nike Beautiful x Powerful to pierwsza kolekcja obuwia zainspirowana sportsmenkami oraz ich niebywałymi

Data publikacji: 2016-10-05
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: KOLEKCJA NIKE BEAUTIFUL X POWERFUL
Kategoria: Moda, LIFESTYLE

Nike Beautiful x Powerful to pierwsza kolekcja obuwia zainspirowana sportsmenkami oraz ich niebywałymi osiągnięciami.

KOLEKCJA NIKE BEAUTIFUL X POWERFUL Moda, LIFESTYLE - Nike Beautiful x Powerful to pierwsza kolekcja obuwia zainspirowana sportsmenkami oraz ich niebywałymi osiągnięciami.

W dokładnie 2 godziny, 24 minuty i 52 sekundy Joan Benoit Samuelson rozpoczęła rewolucję. Czas: 1984 rok. Miejsce: Los Angeles. Wydarzenie: pierwszy w historii igrzysk olimpijskich maraton kobiet. 

To osiągnięcie zaprzeczyło konserwatywnym przekonaniom, ograniczającym dystans, na którym startują kobiety do maksymalnie 1500 metrów. Wierzono bowiem, że kobiety nie są w stanie fizycznie pokonywać dłuższych odległości. Ten wyjątkowy bieg był zwieńczeniem wieloletniej kampanii o włączenie biegu maratońskiego kobiet do programu igrzysk. Prowadziła ją IRC (International Runners Committee), organizacja utworzona przez biegaczki, która była silnie wspierana przez Nike.

Występ Benoit Samuelson w Los Angeles, już zawsze będzie kojarzył się z jej słynnym mottem: „Meta nie istnieje” („There is no finish line"). Hasło, według którego żyje biegaczka, stało się również inspiracją dla Nike do nieustannego wspierania kobiet w sporcie, bez względu na dyscyplinę jaką trenują. Na przestrzeni lat zaangażowanie firmy stopniowo rosło: od zorganizowania biegów NikeWomen, poprzez serię międzynarodowych wyścigów, dzięki którym idea mogła się rozprzestrzenić na cały świat i ewoluować do całej społeczności NikeWomen. Obecnie należą do niej ponad cztery miliony kobiet z całego świata, które motywuje do treningów i biegania wspólny sposób myślenia i chęć pokonywania własnych ograniczeń. Kolekcja Nike Beautiful x Powerful jest celebracją ewolucji, jaką przeszedł kobiecy sport, a którą zapoczątkowało inspirujące zwycięstwo Benoit Samuelson. 

Nike Beautiful x Powerful to pierwsza kolekcja obuwia zainspirowana sportsmenkami oraz ich niebywałymi osiągnięciami. Tworzą ją cztery najpopularniejsze modele, które zostały wykonane z wyjątkowych materiałów i zyskały nową kolorystykę. Każdy z nich oddaje słynne credo: „Meta nie istnieje”. W kolekcji zobaczymy również buty wykonane z imitującego tory bieżni, tkanego żakardu, które zostały zainspirowane zwycięskim okrążeniami oraz zdjęciami Benoit Samuelson ze słynnego biegu.

A to już wiesz?  BLACK FRIDAY OSWOJONY – CZORNY PIONTEK I CZORNY WEEKEND W GALERII KATOWICKIEJ

Kolekcja Nike Beautiful x Powerful Premium Leather będzie dostępna od 6 października br. na nike.com oraz u sprzedawców detalicznych na całym świecie. Modele Nike Beautiful x Powerful Jacquard będą dostępne od 1 grudnia.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
KOLEKCJA NIKE BEAUTIFUL X POWERFUL Moda, LIFESTYLE - Nike Beautiful x Powerful to pierwsza kolekcja obuwia zainspirowana sportsmenkami oraz ich niebywałymi osiągnięciami.
Hashtagi: #Moda #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy