Medycyna Estetyczna

Jak przygotować się do lata. Polecane zabiegi medycyny estetycznej

Jak przygotować się do lata. Polecane zabiegi medycyny estetycznej
Informacja prasowa, 01.07.2014 r. Przygotuj się do lata. Polecane zabiegi Ekspozycja na słońce ? z jednej strony jest zbawienna, z drugiej szkodliwa dla naszego organizmu.

Informacja prasowa, 01.07.2014 r.
Przygotuj się do lata. Polecane zabiegi

Ekspozycja na słońce ? z jednej strony jest zbawienna, z drugiej szkodliwa dla naszego organizmu. Jeśli chcemy wyglądać pięknie latem, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach. Dotyczy to również wizyt w gabinecie medycyny estetycznej. Część zabiegów wykonamy bez przeszkód nawet w upalne dni, ale z innymi lepiej wstrzymać się do września.

Dr Marcin Repetowski z kliniki CM Wodna 25 w Łodzi wyjaśnia, którym zabiegom możemy poddać się nawet przy wysokiej temperaturze za oknem, a z których lepiej zrezygnować i poczekać do jesieni.

Co mi wolno, a czego nie?
? Latem bez przeszkód można poddawać się zabiegom, które nie podrażniają zewnętrznych warstw skóry oraz po których wykonaniu skóra nie jest narażona na poparzenie i powstanie przebarwień ? wyjaśnia dr Marcin Repetowski z łódzkiej kliniki. ? W tym okresie śmiało możemy zatem pomyśleć o zabiegu mezoterapii, niwelowaniu zmarszczek, bruzd i blizn kwasem hialuronowym, powiększeniu ust czy botoksie, szczególnie pomocnym w walce z potliwością pach, dłoni czy stóp. Latem rzadziej przeprowadza się natomiast pilingi z użyciem kwasów, zabiegi laserowe i wykorzystujące światło, np. IPL ? dodaje lekarz. Przeciwwskazaniem do ich wykonania jest ryzyko wystąpienia na skórze plam i przebarwień. ? Podrażniona w wyniku zabiegu skóra może po ekspozycji na słońce nierównomiernie produkować swój barwnik, melaninę, a to z kolei prowadzi do powstawania nieestetycznych plam ? wyjaśnia ekspert.

Odżywczy koktajl
Pod wpływem promieni słonecznych skóra ulega również przesuszeniu. Wówczas z powodzeniem można zastosować mezoterapię igłową. ? Pacjentkom, które zgłaszają się do gabinetu z problemem nieodżywionej, suchej skóry, polecam mezoterapię preparatem Redensity I. Zabieg polega na wstrzyknięciu w głąb skóry, techniką mikronakłuć, odżywczego koktajlu bogatego w minerały, aminokwasy, antyoksydanty i witaminę B6. Efekt utrzymuje się przez kilka miesięcy, czyli w sam raz na to, by latem zachwycać promienną cerą i atrakcyjnym dekoltem ? wyjaśnia lekarz. Mezoterapia nie wyklucza nas z codziennych czynności oraz ekspozycji na słońce.

Zwróć uwagę, że…
W doborze zabiegu do potrzeb skóry, liczą się również zastosowane składniki. Piling można przeprowadzić z użyciem środków o silnym, złuszczającym działaniu, ale też delikatnym, regenerującym. Mocny kwas glikolowy korzystniej zatem zastąpić np. kwasem migdałowym, który nie zawiera substancji fotouczulających i z tego względu nie narazi nas na powstanie przebarwień. Myśli o laserowym lub świetlnym zamykaniu naczynek również lepiej skierować na inny tor i zamiast nich rozważyć raczej wykonanie zabiegu wzmacniającego naczynia ? z użyciem jonoforezy. Pamiętajmy także, że latem należy unikać zabiegów z użyciem tretinoiny ? na trądzik, chirurgicznych (blizny są widoczne w słońcu), a z wypełniaczy wybierać te, które wstrzykuje się w głębsze warstwy skóry.

Konsultacja merytoryczna: dr Marcin Repetowski, klinika CM Wodna 25 w Łodzi.

Teosyal_logo