Wiadomości

Fakty i mity w ciąży: Czy odchudzanie w ciąży może być zdrowe

Co położnicy sądzą o odchudzaniu w ciąży?  To wcale nie musi być kontrowersyjne, o ile przyszła mama ma nadwagę lub jest otyła. O mitach związanych z dietą w ciąży opowiadają specjaliści w ramach poradnikowej serii filmów dla przyszłych matek.Czas starań o dziecko i dziewięć miesięcy ciąży to dla wielu kobiet świetna okazja, by zająć się swoim zdrowiem. Zmienić dietę i porzucić niezdrowe nawyki. Słowem zacząć o siebie dbać. Lekarze zachęcają do tego zwłaszcza mamy z dużą nadwagą, które z powodu nadmiernych kilogramów narażone są na ciążowe powikłania, jak cukrzyca czy nadciśnienie.O odchudzaniu w ciąży na MedPlaneta TV Med„W ciąży można stosować sensowną dietę i chudnąć. Może skutkować to utratą wagi, a dziecko będzie rozwijać się prawidłowo.” – mówi ginekolog – położnik dr Witold Rogiewicz w filmie „Odchudzanie w

Co położnicy sądzą o odchudzaniu w ciąży?  To wcale nie musi być kontrowersyjne, o ile przyszła mama ma nadwagę lub jest otyła. O mitach związanych z dietą w ciąży opowiadają specjaliści w ramach poradnikowej serii filmów dla przyszłych matek.

Czas starań o dziecko i dziewięć miesięcy ciąży to dla wielu kobiet świetna okazja, by zająć się swoim zdrowiem. Zmienić dietę i porzucić niezdrowe nawyki. Słowem zacząć o siebie dbać. Lekarze zachęcają do tego zwłaszcza mamy z dużą nadwagą, które z powodu nadmiernych kilogramów narażone są na ciążowe powikłania, jak cukrzyca czy nadciśnienie.

O odchudzaniu w ciąży na MedPlaneta TV Med

?W ciąży można stosować sensowną dietę i chudnąć. Może skutkować to utratą wagi, a dziecko będzie rozwijać się prawidłowo.? ? mówi ginekolog ? położnik dr Witold Rogiewicz w filmie ?Odchudzanie w ciąży? z cyklu ?Fakty i mity w ciąży? na specjalistycznym kanale MedPlaneta TV Med.

Racjonalna dieta przyszłej mamy powinna składać się ze świeżych, jak najmniej przetworzonych produktów i być bogata w witaminy pożądane w ciąży. Jednak czy nieprzetworzona żywność zawsze jest najzdrowsza? Na to pytanie odpowiada specjalista prof. dr. hab. Krzysztof Czajkowski w filmie ?Co To Znaczy – Zdrowo Jeść w Ciąży??

Jakich witamin potrzebują przyszłe mamy

Jak zmieniają się standardy suplementacji dla mam tłumaczy Agata Chodakowska, Group Brand Manager Verco: ? ?Suplementacja w ciąży powinna opierać się na wybranych, najważniejszych składnikach jak: kwas foliowy, żelazo, jod, DHA i witamina D. Suplement diety PregnaPLUS, który wspiera kampanię ?Fakty i mity w ciąży? zawiera te składniki w zalecanych dawkach. Jest to obecnie jeden z najczęściej polecanych produktów przez ginekologów.?

Więcej o nawykach i potrzebach żywieniowych w ciąży dowiesz się w kolejnych odcinkach serii ?Fakty i Mity w Ciąży?. Zapraszamy na MedPlaneta TV Med.

 

Źródło VERCO. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy