Stylizacja

Black and White w postaci kratek, pasków, groszków czy nieregularnych wzorów

Black and White w postaci kratek, pasków, groszków czy nieregularnych wzorów
Black&White Sezon wiosna-lato 2013 rozpoczął się niczym zwiastun czarno-białego filmu. Te dwa kolory, klasyka plus glamour oraz niekonwencjonalna prostota pasów będą dominować w nadchodzących miesiącach.

Black&White

Sezon wiosna-lato 2013 rozpoczął się niczym zwiastun czarno-białego filmu. Te dwa kolory, klasyka plus glamour oraz niekonwencjonalna prostota pasów będą dominować w nadchodzących miesiącach.

Wiosenno-letnie kolekcje projektantów przyzwyczaiły nas do kwiatowych wzorów, dzikich printów i neonowych lub pastelowych kolorów. W tym roku przyszedł czas na zmiany. Najgorętszym trendem może okazać się kultowy duet bieli i czerni. W tym sezonie zapominamy o monochromatycznym total looku. Podwójne zestawienie kontrastujących barw łączy klasykę z młodzieńczym powiewem, uwodzicielskość z niewinnością, powagę
z modową frywolnością. Jednobarwna kombinacja kojarząca się z elegancją i klasą dla niektórych może jednak oznaczać nudę i rutynę. Aby uniknąć banału i wyglądu uczennicy warto eksperymentować – co w przypadku miksu tych dwóch kolorów może być świetną lekcją stylu. Bazując na bezpiecznej i stylowej czerni wystarczy dodać kontrastujący pasek i bransoletkę, aby oswoić się z modnym duetem. Biel w elegancki i świeży sposób rozświetli klasyczną czerń stylizacji. Biel i czerń można miksować, dobierając do siebie przeciwstawne elementy garderoby ? czarne spodnie, kamizelka i buty plus biała koszulka, torebka
i kolczyki. Można też wybrać rozwiązanie bardziej artystyczne, graficzne łączenie czerni

i bieli w postaci kratek, pasków, groszków czy nieregularnych wzorów znajdziesz w tym sezonie w wielu sklepach. Wybór zależy od odwagi i upodobań ? łączyć kropki i paski, czy zestawić kratę z bazową czernią?

Granat zostaje w tym sezonie zastąpiony przez czerń, więc zamiast marynarskich, wakacyjnych pasków otrzymujemy minimalistyczne, biało-czarne prążki. Oprócz tego pojawia się wzór uwielbiany przez wszystkich ? pionowe paski optycznie wysmuklające sylwetkę, nadają stylizacjom nowoczesnego i młodzieńczego charakteru. Dynamiczny kontrast bieli i czerni sprawia, że zestaw złożony z prążków i jednokolorowych dodatków broni się przed nudą i sztampą. Paski w połączeniu ze skórzaną ramoneską czy odważnie zestawione z grochami to idealne rozwiązanie na wszelkie okazje o mniej formalnym charakterze. Wyglądają świetnie zarówno na dodatkach, biżuterii, jak i spodniach czy sukienkach. Paski to obiecująca zapowiedź tegorocznego lata ? będą wyglądać doskonale na strojach kąpielowych i wciąż modnych długich spódnicach.

A to już wiesz?  Wiosenny przegląd biżuterii

Sezon wiosna-lato 2013 to powrót do klasyki przełamanej świeżością bieli. To bezpieczne połączenie może być interpretowane na setki sposobów, a zabawa w artystyczne zestawianie bieli i czerni na pewno zaowocuje niebanalnymi stylizacjami.

Autorka tekstu:
Klaudia Lis

Slide1_Black&White_Informacja_prasowa

Slide2_Black&White_Informacja_prasowa

Slide3_Black&White_Informacja_prasowa

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy